Dokumenty Google: Ako z textového dokumentu uložiť obrázky do počítača?

Možno, že aj vy zvyknete používať Google Docs, respektíve Dokumenty Google. Je to bezplatná služba, ktorá je príjemná na používanie a veľmi dobre slúži pri zdieľaní dokumentov.

Jeden človek niečo napíše a môže sa o to okamžite podeliť so svojimi kolegami, spolužiakmi či priateľmi. Dokument je možné zdieľať tak, aby sa k nemu dostali len oprávnené osoby, prípadne je možné otvoriť, aby každý mohol pridať svoje postrehy, návrhy alebo priamo úpravy.

Super je to aj v tom, že Dokumenty Google je online služba. To znamená, že v počítači nemusíte mať žiaden textový editor a stále dokážete vytvárať, otvárať a upravovať dokumenty. Je bezplatná a viaže sa na konto Google.

Čo však v prípade, že vám niekto pošle dokument s obrázkami a vy ho potrebujete niekam publikovať. S textovou časťou nie je žiaden problém. Skopírovať sa dá úplne normálne.

Obrázky z Dokumentov Google už tak ľahko nedostanete. Nedajú sa skopírovať, nedajú sa uložiť. Z toho, čo služba ponúka sa uloženiu najviac podobá presunutie do služby Google Keep, no to nemusí sedieť úplne každému.

Pomôcť môže malý trik, ktorý som sa naučil. Neviem garantovať, že bude fungovať úplne vždy, no mňa zatiaľ asi nesklamal.

Ako z Google Docs uložiť obrázky do počítača?

  • V online rozhraní Dokumenty Google si otvorte dokument, z ktorého chcete obrázky uložiť do počítača.
  • V hornej lište kliknite na možnosť “Súbor – Stiahnuť – Webová stránka (.html, skomprimovaná).
  • Do počítača sa stiahne archív (.zip), v ktorom bude jednak text vo forme HTML súboru, no súčasne sa tu budú nachádzať aj obrázky vo forme samostatných súborov.
  • Tie potom môžete nahodiť kam potrebujete, prípadne ich môžete upraviť, a tak ďalej.

Netuším prečo v Dokumentoch Google pri práci s obrázkami chýba klasická možnosť “Uložiť obrázok ako”. Viem, len že to tak proste je a človek musí hľadať alternatívne spôsoby. Tento, s ukladaním textu vo forme stránky sa ukázal ako funkčný. Dobré je to, že stiahne všetky obrázky z dokumentu naraz.

Alternatíva: Uloženie cez Google Keep

Alternatívou je napríklad vyššie spomínané uloženie cez Google Keep. Vtedy ale treba uložiť obrázok po obrázku.

  • V otvorenom dokumente klikneme pravým tlačidlom na obrázok.
  • Z ponúkaných možností vyberieme “Uložiť do Keepu”.
  • Na pravej strane sa nám zobrazí sekcia “Keep Poznámky”, kde si môžeme všimnúť daný obrázok.
  • Klikneme tam naň pravým tlačidlom myši a zvolíme možnosť “Uložiť obrázok ako”.
  • Potvrdíme.
  • Hotovo.

Google to zbytočne komplikuje, no musíme sa s tým naučiť žiť ;).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Ako zmeniť PNG na JPG

Ako zmeniť PNG na JPG za pár sekúnd

Na prvý pohľad by človek možno chcel siahnuť po nejakej aplikácii na úpravu obrázkov ako je napríklad Photoshop, no vôbec to nie je nutné.