Počet znakov vo Worde: Ako zobraziť štatistiky o obsahu dokumentu?

Pri písaní niektorých dokumentov a prác je niekedy potrebné splniť rôzne požiadavky. Najčastejšie ide o veci ako počet znakov alebo rozsah v normostranách. Vtedy príde vhod to, že Word umožňuje zobraziť štatistiky o aktuálne otvorenom dokumente, kam patrí aj počet znakov.

Rozsah v stranách a počet slov sa zvykne zobrazovať automaticky na spodnej lište, no počet znakov, odsekov či riadkov patria medzi informácie, ku ktorým sa treba “prebojovať”. Nejde pritom o nič zložité. Stačí vedieť, kam treba kliknúť.

Ako to už obvykle býva, k spomínanému prehľadu sa dá dostať viacerými spôsobmi.

Ako zistím počet znakov vo Worde?

Počet znakov vo Worde dokážete rýchlo zistiť tak, že na spodnej lište dokumentu kliknete na sekciu “Počet slov”.

Tým sa dostanete k rovnomennej sekcii, ktorá obsahuje prehľad o počte strán, slov, znakov s medzerami a bez medzier, ako aj počet odsekov a riadkov. Proste tu nájdete všetky informácie, ktoré môžete pri písaní prác potrebovať.

Ak sa na spodnej lište otvoreného dokumentu nezobrazuje sekcia “Počet slov”, tak si ju môžete zobraziť drobnou úpravou. Na lištu stačí kliknúť pravým tlačidlom myši a v kontextovej ponuke “Prispôsobenie stavového riadka” kliknúť na možnosť “Počet slov”.

Druhou možnosťou ako sa dá dostať k týmto informáciám, je kliknutie na sekciu “Revízia”, kde hneď v úvode nájdete ikonu “Počet slov”. Na tú kliknite, aby sa zobrazil podrobný prehľad.

Funkcia pre zobrazenie počtu slov, znakov či riadkov sa dá použiť aj na konkrétne časti textu. V dokumente stačí označiť požadovaný text a potom vyvolať sekciu “Počet slov”. Tým sa zobrazia štatistiky len pre označený text.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať