Bezpecnost

ESET vydal novú verziu ochrany ESET Secure Authentication pre firmy

ESET oznámil, že na trh prináša svoje viacfaktorové overovanie ESET Secure Authentication vo verzii 3.0. Ide o riešenie, ktoré firmám umožňuje zabezpečiť zariadenia, predchádzať únikom údajov a byť v súlade s rôznymi právnymi nariadeniami a požiadavkami. Nová verzia prináša celý rad vylepšení, vrátane zavedenia komponentu Identity Connector a podpory biometrickej autentifikácie.

Identity Connector poskytuje zákazníkom možnosť využiť ESET Secure Authentication na ochranu akejkoľvek služby alebo aplikácie, ktorá využíva treťostranné overovanie identity, prostredníctvom integrácie autentifikačného protokolu SAML. Tým sa výrazne rozširujú možnosti integrácie, ktoré teraz umožňujú zákazníkom využívať ESET Secure Authentication na ochranu prístupu k širokému spektru služieb a prostredí, ako sú e-mail, VPN, Office 365 alebo Dropbox.

Verzia 3.0 ďalej prináša podporu natívneho biometrického overovania v mobilných aplikáciách ESET Secure Authentication, čo znamená, že používatelia môžu pri schvaľovaní žiadostí o overenie používať integrované skenery odtlačkov prstov a rozpoznávanie tváre.

V súvislosti s novou verziou ESET spomína aj nové notifikačné centrum, ktoré používateľom prináša možnosť konfigurovať svoje vlastné notifikácie tak, aby boli proaktívne informovaní bez potreby prihlásenia do aplikácie. Aktualizácia tiež prináša významné vylepšenia výkonu.

„Firemné IT bezpečnostné riešenia musia byť spoľahlivé, ľahko použiteľné a musia mať minimálny dopad na procesy spoločnosti. S rastúcimi očakávaniami na zabezpečenie celého radu firemných zariadení a prostredí poskytuje ESET Secure Authentication jednoduché a efektívne mobilné riešenie, ktoré zabezpečuje prístup k údajom a do cloudu bez ovplyvnenia produktivity zamestnancov,“ hovorí Vladimír Maťovčík, produktový manažér spoločnosti ESET.

„Uvedenie komponentu Identity Connector zvyšuje úroveň zabezpečenia tohto riešenia, zatiaľ čo vylepšený výkon a pridaná podpora biometrie pre iOS a Android zákazníkom uľahčujú samotné používanie,“ dodáva Maťovčík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať