Ako v Gmaile zobraziť všetky neprečítané e-maily?

  • Z času na čas je dobré spraviť poriadok v e-mailovej schránke.
  • Hlavne v prípade, že sa vám tam kopí množstvo neprečítanej pošty.
  • Vtedy je dobré vedieť ako v Gmaile zobraziť všetky neprečítané e-maily.

Asi to poznáte. Do poštovej schránky na Gmaile vám každý deň chodia desiatky e-mailov. Dôležitú časť z toho vyriešite okamžite, zbytočnosti vymažete a časť si odložíte na neskôr. Čas ale postupne plynie, nové e-maily prichádzajú a počítadlo neprečítaných správ vedľa nápisu “Doručené” len rastie a rastie.

Po čase si poviete, dosť! Stačilo. Nadišiel čas poriadne prečistiť schránku a pozrieť sa na tie neprečítané e-maily. Ako však na to? V rozhraní Gmailu svieti stovka strán a každá z nich obsahuje len pár neprečítaných e-mailov. Kto sa má cez to všetko prehrabávať stránku po stránke?

Musí byť lepší spôsob. Niekde to tu predsa musí byť pekne zhrnuté. V menu na ľavej strane pod ponukou “Koncepty” kliknete na tlačidlo “Ďalšie” a dúfate, že vás tu bude čakať sekcia “Neprečítané”. Nič také tu ale nie je. Tak čo s tým? Ako v Gmaile zobraziť všetky neprečítané e-maily?

Postup ako sa dostať len k neprečítanej pošte síce tak celkom nebije do očí, no našťastie sa to dá spraviť veľmi jednoducho. A dokonca aj niekoľkými spôsobmi.

Ako v Gmaile zobraziť všetky neprečítané správy?

Prvou možnosťou je ručné vpísanie požadovaného filtra do riadka “Hľadajte v pošte”. Namiesto toho, aby ste tam zadávali nejaké slovo alebo emailovú adresu ako keď hľadáte relevantný obsah však zadáte účinnú frázu “is:unread”.

Prípadne môžete začať písať aj slovo “neprečítané” a Gmail vám vo výsledkoch ponúkne možnosť “label:unread – Neprečítané správy”. Výsledok je v obidvoch prípadoch rovnaký.

ako v Gmaile zobraziť všetky neprečítané e-maily

Ďalšou možnosťou je kliknutie na rozšírené možnosti vyhľadávania. Ide o ikonku troch posúvnikov, ktorá sa nachádza v pravom rohu riadka “Hľadajte v pošte”.

Zobrazí sa veľký prehľad s rôznymi možnosťami pre filtrovanie prijatej pošty. Nakoľko riešime to, ako v Gmaile zobraziť všetky neprečítané správy, tak nás zaujíma ponuka “Hľadať”, kde zvolíme možnosť “Neprečítané správy”. Klikneme na tlačidlo “Hľadať” a máme hotovo.

ako v Gmaile zobraziť všetky neprečítané e-maily

Treťou rýchlou možnosťou je prechod do sekcie “Všetky správy” a prosté kliknutie na tlačidlo “Neprečítané”. V závislosti od nastavenia vášho rozhrania Gmailu sa ku spomínanej sekcii “Všetky správy” asi budete musieť prekliknúť tak, že v menu na ľavej strane pod sekciou “Koncepty” kliknete na “Ďalšie”.

Toto sú tri jednoduché postupy ako v Gmaile zobraziť všetky neprečítané e-maily. Vďaka tomu si budete vedieť omnoho rýchlejšie prezrieť veci, ktoré ste odkladali alebo ste na ne jednoducho pozabudli. Veľmi sa to hodí v momente, kedy máte tisíce prijatých e-mailov, medzi ktorými sú tu a tam roztrúsené neotvorené kúsky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať