vybrať nový notebook

Neviete si vybrať nový notebook? Lenovo vám s tým trochu pomôže

Výber nového notebooku je náročným procesom, a to aj pre ostrieľaných technologických nadšencov. Veď väčšina z nás si vyberá spoločníka na dlhé trate, od ktorého očakávame, že našim verným a bezproblémovým spoločníkom bude viacero rokov.

Na rozdiel od smartfónov, ktoré vďaka paušálom ľudia obmieňajú prakticky každé dva roky, je situácia pri notebookoch iná. Notebook väčšinou vymieňame až po tom, čo nastanú vážne problémy, prípadne nás po tom, čo nás rovno opustí a vydá sa do kremíkového nebíčka. Väčšinou. Samozrejme, že existuje aj kopa rôznych výnimiek, naše životy sa dynamicky menia a s tým sa menia aj potreby a požiadavky.

V každom prípade, za svoje peniaze chceme dostať to najlepšie, čo je celkom prirodzené, a preto je výber nového notebooku tak problematický. Respektíve, lepšie povedané, výber dobrého nového notebooku. Ponuka je dnes neskutočne rozsiahla, výrobcovia rok čo rok chŕlia nové produkty, ktoré sa na prvý pohľad od svojich predchodcov líšia len minimálne, navyše majú aj podobný názov, a tak je celkom prirodzené, že sa v tom človek začne strácať.

Na druhú stranu, na internete sa dá nájsť kopa článkov a rôznych odporúčaní, ktoré môžu aspoň trochu pomôcť pri rozhodovaní. Svoju pomocnú ruku v tejto oblasti najnovšie ponúka aj Lenovo.

“Na trhu je dnes na výber veľké množstvo zariadení, v ktorých je pre bežného užívateľa niekedy náročné zorientovať sa. V Lenovo sme sa tak rozhodli proces výberu zjednodušiť a pripravili sme online sprievodcov, ktorí pomôžu so správnym výberom každému užívateľovi.

Ako vybrať nový notebook? Pomocníkom chce byť aj Lenovo

Oficiálna webová stránka “Vyberte si s nami správny notebook” ponúka základný prehľad problematiky, ktorý je spracovaný ľudskou rečou. Takže taký rozumný základ sa tu nájsť dá. Samozrejme, tým, že za pomocníkom stojí Lenovo, tak v prehľadoch nájdete len notebooky tejto značky a vyzdvihované sú aj niektoré im unikátne prvky. Konkurenciu predsa promovať nebude.

Web obsahuje nasledovné sekcie:

  • Vyberáme zariadenie (Tu si záujemca odpovie na základné otázky pri jeho výbere)
  • Kľúčové parametre ( Tu sa záujemca dozvie všetko o hardvérovej výbave, ktorú bude v zariadení potrebovať)
  • Recenzia (Tu si môže prečítať odborné recenzie na takmer všetky dostupné zariadenia Lenovo)
  • Lúštime inzerát ( Vysvetlivky skratiek, ktoré sú uvádzané pri ponukách zariadení u všetkých predajcov)
  • Prehľad zariadení (Prehľad jednotlivých značiek notebookov Lenovo s popisom základných vlastností)

Osobne sa mi páči, že web odkazuje na recenzie, zo zdá sa, nezávislého blogu. Pretože práve osobné skúsenosti, nie všeobecný popis či marketingové formulky, sú kľúčové pri výbere vhodného notebooku. Pozrieť však treba vždy viacero recenzií na rôznych weboch, pokiaľ možno, aj zahraničných, ktoré idú často do väčšej hĺbky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať