Microsoft Lumia 650

WhatsApp prestal fungovať na Windows smartfónoch

Facebook k 31. decembru 2019 ukončil podporu pre svoju komunikačnú aplikáciu WhatsApp na platformách Windows Phone a Windows 10 Mobile.

Napriek tomu, že toto rozhodnutie bolo známe dlhodobo, z oficiálnych vyjadrení nebolo úplne jasné, či pôjde o úplný koniec alebo aplikácia zostane na dotknutých platformách naďalej funkčná, akurát jej nebude venovaná žiadna pozornosť. Na oficiálnom blogu boli jednoducho popísané obidva prípady, čo situáciu poriadne zamotalo.

Dnes už, bohužiaľ, vieme, že plánované bolo úplne odstavenie aplikácie. Nedošlo k nemu ale hneď k 1. januáru. Spoločnosť Facebook, ktorá je vlastníkom služby WhatsApp, úplnú odstávku aplikácie vykonala k 15. januáru 2020, teda deň po tom, čo Microsoft ukončil podporu pre Windows 10 Mobile.

Ako upozornil portál WindowsLatest, od 15. januára sa používateľom aplikácie na smartfónoch so systémom Windows Phone a Windows 10 Mobile pri spustení zobrazuje už len chybová hláška. K žiadnej ponuke či obsahu aplikácie sa nedostanú.

Hláška súčasne odporúča, aby si používateľ prezrel informácie o prechode na niektorý z podporovaných smartfónov, respektívne platforiem – Android alebo iOS.

Situácia sa bude zhoršovať

Nakoľko systémy Windows Phone ani Windows 10 Mobile už nie sú podporované a v prípade Windows Phone nefunguje už ani Microsoft Store, situácia s funkčnosťou aplikácií sa bude zjavne zhoršovať. Postupom času jednoducho budú odstavené, či už slobodným rozhodnutím vývojára alebo kvôli zníženej funkčnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať