Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile dostal ďalší mesiac! Microsoft náhle zmenil rozhodnutie

Vianočný zázrak! Inak to komentovať neviem. Windows 10 Mobile zostáva pri živote ešte o jeden mesiac dlhšie. Microsoft viac ako 12 mesiacov úpenlivo informoval, že mobilnému systému technická podpora vyprší 10. decembra 2019, tak sa s ním technologický svet v tomto termíne s náležitými poctami rozlúči.

No ešte poriadne nestihneme odložiť lopatu a Microsoft priam s rýchlosťou olympíjskeho šprintéra a zdatnosťou hollywoodskeho špióna v tichosti zverejní, že Windows 10 Mobile, vo verzii 1709 (najnovšia dostupná) nakoniec o technickú podporu príde “až” 14. januára 2020.

Z pomyselného hrobu tak tento systém vyťahuje na mesiac, aby ho vzápätí pochoval bok po boku s Windows 7. Teda aspoň čo sa týka technickej podpory, ktorá teraz obidvom systémom končí v totožný deň.

Podstatným rozdielom je to, že zatiaľ čo Windows 10 Mobile môžeme za mŕtvu platformu označovať už prinajmenšom rok – aj to som poriadne štedrý -, Windows 7 má rozsiahlu používateľskú základňu, ktorá sa ho bude držať zubami-nechtami aj po skončení podpory. Inak povedané, “sedmička” tak skoro neumrie.

Microsoft svoj najnovší počin, kedy náhle mení to čo doteraz platilo, nijak nekomentuje ani nevysvetľuje. V tomto predvianočnom zhone ešte nebola ani aktualizovaná oficiálna stránka “Ukončenie poskytovania podpory pre Windows 10 Mobile”, kde ortieľ stále svieti s termínom 10. december. Proste je to tak, ako to je…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať