WhatsApp

WhatsApp dnes ukončuje podporu pre Windows smartfóny, nemusí už fungovať

Komunikačná aplikácia WhatsApp dnešným dňom formálne ukončuje podporu pre všetky operačné systémy platformy Windows Phone, teda aj Windows 10 Mobile. Tvorcovia aplikácie na to upozornili ešte začiatkom mája, no a teraz to už vstupuje do platnosti.

Keďže aplikácii pre Windows smartfóny zo strany vývojárov nebude venovaná žiadna pozornosť, postupom času sa môže znižovať jej celková funkčnosť. Prakticky kedykoľvek môže prestať fungovať niektorá z jej súčastí, prípadne “vypadne” aplikácia ako celok. Je vysoko pravdepodobné, že už v dohľadnej dobe sa objaví nejaký ten problém.

” Keďže produkt už aktívne nevyvíjame pre tieto operačné systémy, niektoré funkcie môžu kedykoľvek prestať fungovať.”

Okolo ukončenia podpory ale panuje trochu chaos, pretože tvorcovia na jednej strane hovoria o možnej znížení funkčnosti, no v tom isto príspevku zároveň uvádzajú, že WhatsApp od dnešného dňa nebude na dotknutej platforme možné používať. Nie je tak celkom jasné, či ide o ukončenie podpory alebo o úplné vypnutie služby. Radšej sa pripravte na úplný koniec.

Aplikáciu WhatsApp nebude možné používať na nasledujúcich operačných systémoch:

  • Nokia Symbian S60 po 30. júni 2017
  • BlackBerry OS a BlackBerry 10 po 31. decembri 2017
  • Nokia S40 po 31. decembri 2018
  • na všetkých Windows Phone po 31. decembri 2019
  • Android verzie 2.3.7 a nižšej po 1. februári 2020
  • iPhone iOS verzie 7 a nižšej po 1. februári 2020

Aplikáciu navyše už nie je možné stiahnuť z obchodu Microsoft Store. Ako informuje oficiálny blog WhatsAppu, k 1. júlu 2019 bola z ponuky odstránená. Okrem starého roka sa tak dnes zostávajúci majitelia Windows smartfónov lúčia aj s WhatsAppom.

Pre pripomenutie:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať