Ako požiadať o vrátenie peňazí za digitálne hry pre konzoly Xbox?

Možnosť požiadať o vrátenie peňazí za digitálne zakúpenú hru pre konzoly Xbox je dostupná už dlhý čas. Do pozornosti skutočne širokej verejnosti sa však dostala s vydaním očakávanej hry Cyberpunk 2077. Tá bola vo verzii pre konzolovú generáciu Xbox One obrovským sklamaním.

Na vydavateľstvo sa vzniesla obrovská vlna kritiky, a preto do pozornosti dalo možnosť využiť reklamáciu so stornovaním predaja a vrátením plnej predajnej sumy. 

Refundácia digitálneho obsahu je síce dostupná, no bohužiaľ nie je garantovaná. To znamená, že hoci budete môcť požiadať o vrátenie peňazí, táto skutočnosť ešte negarantuje, že vašej žiadosti bude vyhovené kladne. 

V každom prípade, minimálne za skúšku to určite stojí. Pokiaľ je žiadosť oprávnená a nejedná sa o žiadne úmyselné zneužitie mechanizmu pre vrátenie zakúpených Xbox hier, tak by to snáď mohlo dopadnúť úspešne. 

V prípade spomínaného titulu Cyberpunk 2077 bolo vydanie tak veľkým prešľapom, že Microsoft ponúka plnú refundáciu úplne každému, kto si hru zakúpil cez digitálny obchod Microsoft Store. Zdôrazňujem, že ide o výnimočnú situáciu.

Pri väčšine digitálne zakúpeného obsahu cez Microsoft Store o vrátenie peňazí môžete požiadať do 14 dní a žiadosť prechádza procesom posudzovania. Aspoň tak to uvádza stránka technickej podpory.

Ako na to?

Ak chcete využiť možnosť refundácie, tak si naštudujte stránky technickej podpory, ktoré sa tejto problematike venujú. Vyzerá to tak, že v našich končinách je tento proces relatívne komplikovaný – musíte kontaktovať podporu a vyplniť formulár.

V zahraničí je proces omnoho jednoduchší. Na stránke technickej podpory sa stačí prihlásiť a hneď sa vám zobrazí prehľad vami zakúpených hier, ktoré môžete vrátiť. Vyzerá to tak, že stačí kliknúť na tlačidlo “Request a refund”. 

Preto by možno nebolo úplne nemiestne vyskúšať najskôr túto možnosť. Osobnú skúsenosť s tým nemám, no prinajhoršom sa vám zobrazí chybová hláška. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať