Najlepšie externé SSD disky pre konzoly Xbox | 2021

Kapacita úložiska zabudovaného v konzolách Xbox One kvôli neustálym aktualizáciám a rastúcej veľkosti jednotlivých hier už tak trochu prestáva postačovať. 

Veľkosť niektorých hier naberá priam obludné rozmery, a tak veľká čas konzolových hráčov musí pravidelne púšťať do správy svojho úložiska.

Na disku je možné skladovať len obmedzený počet hier, a keď príde na lámanie chleba a konzolový disk sa zaplní, tak prichádza čas na odinštalovanie sporadicky hraných titulov. 

Či už je priestor na disku potrebné uvoľniť pre horúcu novinku alebo bolo vydané ďalšie rozšírenie či aktualizácia, neustála ručne robiť miesto môže byť poriadne otravná.

Namiesto toho, aby ste hry odinštalovali a po čase ich opäť museli sťahovať, môžete siahnuť po externom disku, kam presuniete menej používané tituly. Prípadne si tam budete sťahovať nové kúsky.

Rozšírenie úložiska konzoly Xbox One pomocou externého disku je veľmi jednoduché. V podstate ide len o to, že ho pripojíte, naformátujete a následne tam budete ukladať hry. Základný princíp je rovnaký ako pri používaní externého disku na počítači.

Ak už sa rozhodnete investovať do externého disku pre Xbox One, tak poriadne zvážte kúpu SSD modelov. Hoci sú drahšie než klasické modely rovnakej kapacity, ponúkajú drasticky vyššie prenosové rýchlosti. 

To sa nakoniec prejaví aj na spúšťaní hier a načítaní jednotlivých úrovní. Priemerný externý SSD disk je proste násobne rýchlejší než ten, ktorý je zabudovaný v konzolách Xbox One, takže z toho budete benefitovať. Nižšie nájdete prehľad najlepších externých SSD diskov pre konzoly rodiny Xbox One.

Tieto externé disky sú samozrejme použiteľné aj s konzolami Xbox Series S a Xbox Series X. Ak sa vám nechce neustále riešiť problém s nedostatkom miesta, tak práve externý disk pre Xbox predstavuje jedno z najpraktickejších riešení.

Vzhľadom na to, že nové konzoly Xbox Series majú omnoho výkonnejšie disky, je vhodné siahnuť po výkonnom kúsku Samsung T7. Ten sa výkonom najviac približuje interným diskom novej generácie.

Najlepšie externé disky pre Xbox, ktoré kúpite v roku 2021

ADATA SD600Q

Model od spoločnosti ADATA ponúka typický rýchlostný zážitok SSD diskov za príjemnú cenu. Ide o zrýchlenie za nízku cenu, no treba myslieť, že tu zvolený model má len 240 GB, čo bude postačovať tak na pár hier. Dostupné sú prirodzene aj modely s väčšou kapacitou, preto na to myslite pri výbere.

Samsung T7

SSD disk Samsung T7 sa vyznačuje prenosovou rýchlosťou, ktorá dosahuje až 1050 MB/s, pričom cenou nestrieľa do prehnaných výšin. Môžete sem presunúť hry, ktoré sa načítavajú najdlhšie a výsledok na seba nenechá dlho čakať.

WD My Passport Go

Model od Western Digital ponúka SSD-čkovú klasiku v tele prispôsobenom na pravidelné a bezproblémové prenášanie. K základu pridáva odolnosť voči nárazom pri pádoch z výšky do dvoch metrov a celkovo sa vyznačuje svojou všestrannosť pre používanie doma aj na cestách.

Seagate Barracuda Fast

Seagate má vo svojej ponuke aj oficiálne licencované SSD disky pre konzoly Xbox One, no tento má rovnaké vnútornosti a dizajn, no za nižšiu cenu. Jediným rozdielom je v praxi nálepka “určené pre Xbox One”. Inak je totožný v každom ohľade.

Samsung T5

Oproti verzii Samsung T7 ide o nižší model s trochu pomalšími prenosovými rýchlosťami, no rozdiel pri používaní s konzolou asi príliš nepocítite. Na druhú stranu pri kúpe tohto modelu v porovnaní s verziou T7 o dosť ušetríte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Najlepšie PC klávesnice pre rok 2021

Výber je obrovský, no stále platí, že niektoré modely si zaslúžia viac pozornosti než iné. V tomto výbere nájdete práve tie najlepšie kúsky.