Najlepšie lacné externé disky pre Xbox One | 2021

Externé disky ako doplnok ku konzolám Xbox One za celkom prijateľné peniaze značne zväčšujú počet hier, ktoré môžeme skladovať. 

Veľkosť hier narastá, a tak je fajn mať možnosť ako svoje mať svoje obľúbené hry stále na dosah, bez toho, aby človek musel každú chvíľu robiť nejaký ten kompromis či upratovať na pevnom disku svojej konzoly. 

Neustále sťahovať tie isté hry tiež nie je veľmi lákavé, preto lacné, no spoľahlivé, externé disky zažívajú aj v konzolovom svete Xbox One svoj boom. 

Veľkosť hier pre Xbox One jednoducho postupne narastá a cenovo dostupný externý disk dokáže ako úložisko poslúžiť veľmi dobre. 

To, že konzoly Xbox One disponujú rozhraním USB 3.0 a podporujú širokú škálu externých diskov znamená, že na trhu sa dá nájsť niekoľko skutočne výhodných modelov. 

Vzhľadom na prirodzený vývoj trhu pritom človek nemusí ani nejako extra hľadať. Na druhú stranu pri pátraní v divízii cena/výkon bude dobré spoľahnúť sa na etablované značky. 

Toshiba Canvio Basics

Tento kúsok patrí v kategórii cena/výkon na popredné miesta. Ide o jeden z najlacnejších, no spoľahlivých modelov, ktorý ponúka skvelé výsledky pre hranie Xbox hier. Celkovo sa teší skutočne dobrej povesti a ide o vhodný model, pre tých, ktorí chcú šetriť.

Seagate Expansion Portable

Seagate patrí medzi ďalších známych výrobcov, ktorí sa môžu pochváliť kvalitnými produktami. Ponúka aj oficiálne licencované disky pre Xbox One, no produktová línia Portable je im veľmi blízka a omnoho dostupnejšia.

WD My Passport

Za zmienku rozhodne stojí aj Western Digital so svojou sériou My Passport. Tá predstavuje cenovo dostupnú možnosť ako získať dodatočný priestor pre svoje konzolové hry. 

WD Elements Portable

Opäť model od Western Digital, tentokrát veľmi zaujímavý z pohľadu ceny za celkovú kapacitu. Model s kapacitou 2TB poslúži dobre hlavne pre tých, ktorí majú o čosi väčšie herné knižnice, prípadne pozerajú aj trochu do budúcna.

Seagate Expansion 4TB a 8TB

Pre tých najnáročnejších hráčov, ktorí chcú skladovať veľký počet hier, napríklad z ponuky služby Xbox Game Pass, je zaujímavý model Seagate Expansion. V tomto kontexte sú z pohľadu ceny lákavé verzie s kapacitou 4TB a 8TB. Tie len tak ľahko nezaplníte a budete mať poriadnu rezervu.

Externé disky pre konzoly Xbox One

Výhodou externých pevných diskov je to, že za príjemnú cenu ponúkajú veľkú kapacitu. Vo väčšine prípadov budú dnešné externé disky dokonca ponúkať aj vyššiu prenosovú rýchlosť než interný pevný disk konzol Xbox One. Ten je bohužiaľ už starší a ide o model s 5400 otáčkami. 

S rýchlosťou teda problém nebude ani pri bežných externých diskoch, no ak to chcete posunúť o stupienok vyššie, zvážiť by ste mali kúpu externého SSD disku. Ten ponúka priam bleskové prenosové rýchlosti. 

https://www.windowsak.sk/5-najlepsich-externych-ssd-diskov-pre-xbox-one-2021/
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať