Ako sa odhlásiť z aplikácie Gmail na mobile?

Odhlásenie z účtu je úplne bežná vec, ktorú poznáme z rôznych online služieb. Od sociálnych sietí, cez e-mailové schránky a internet banking až po rôzne fóra a e-shopy.

Svoj používateľský účet dnes už máme vytvorený na množstve stránok. Je úplne prirodzené, že nie v každej službe chceme byť neustále prihlásený. Vtedy na rad samozrejme prichádza odhlásenie z účtu.

Celé je to jednoduché, rýchle a bezproblémové. Aspoň teoreticky.

Ako sa ukazuje, nie všetky služby používateľom ponúkajú klasické odhlásenie z používateľského účtu. Nepríjemným príkladom je známa služba Gmail.

Ako sa odhlásiť z Gmailu na mobile?

V prípade, že svoje Gmail konto používate na Android smartfóne, veľmi rýchlo zistíte, že ohlásenie z účtu nie je vôbec také jednoduché, ako by ste očakávali.

Google účet, a s tým aj Gmail, je prakticky povinnou súčasťou celého používania Android smartfónov. Človek by tak očakával, že dostane jednoduchú možnosť ako sa ohlásiť z Gmailu na mobile. Omyl.

Do dnešného dňa platí, že ak sa chcete odhlásiť z Gmailu na mobile, tak musíte vymazať celé konto Google. Dočasné odhlásenie nie je možné. Účet musíte vymazať a v prípade záujmu neskôr opätovne pridať.

Spôsobené je to práve tým, že konto Google je hlboko prepojené s celým operačným systémom Android. Nezastrešuje len samotnú poštu v Gmaile, pod palcom toho má omnoho viac.

Pre pohodlné používanie svojho Android smartfónu potrebujete mať prihlásené konto Google. Preto by ste mali dôrazne zvážiť, či jeho odstránenie vôbec dáva zmysel.

Ak vám len vadí, že vám aplikácia Gmail neustále zobrazuje upozornenia na novú poštu, tak by lepším riešením asi bolo vypnutie upozornení alebo synchronizácie pre Gmail.

Ohlásenie z Gmailu na Androide: Musíte odstrániť celý účet Google

Ako sme si vysvetlili, jedinou možnosťou ako sa odhlásiť z Gmailu na Androide, je odstránenie celého konta zo zariadenia.

Vykonať to môžete priamo cez systémové nastavenia, kde treba hľadať sekciu „Kontá a synchronizácia“ alebo „Účty“, prípadne sa viete prekliknúť priamo cez aplikáciu Gmail.

  • Otvorte aplikáciu Gmail.
  • V pravom hornom rohu kliknite na ikonu svojho konta.
  • Z ponúkaných možností vyberte „Spravovať účty v tomto zariadení“-
  • Zobrazí s používateľskými účtami, ktoré sú prítomné v smartfóne.
  • Vyberte „Google“.
  • Kliknite na možnosť „Viac“.
  • Vyberte „Odstrániť účet“.
  • Úkon potvrďte.
  • Hotovo.