Ako sa odhlásiť z aplikácie Gmail na mobile?

Odhlásenie z účtu je úplne bežná vec, ktorú poznáme z rôznych online služieb. Od sociálnych sietí, cez e-mailové schránky a internet banking až po rôzne fóra a e-shopy.

Svoj používateľský účet dnes už máme vytvorený na množstve stránok. Je úplne prirodzené, že nie v každej službe chceme byť neustále prihlásený. Vtedy na rad samozrejme prichádza odhlásenie z účtu.

Celé je to jednoduché, rýchle a bezproblémové. Aspoň teoreticky.

Ako sa ukazuje, nie všetky služby používateľom ponúkajú klasické odhlásenie z používateľského účtu. Nepríjemným príkladom je známa služba Gmail.

Ako sa odhlásiť z Gmailu na mobile?

V prípade, že svoje Gmail konto používate na Android smartfóne, veľmi rýchlo zistíte, že ohlásenie z účtu nie je vôbec také jednoduché, ako by ste očakávali.

Google účet, a s tým aj Gmail, je prakticky povinnou súčasťou celého používania Android smartfónov. Človek by tak očakával, že dostane jednoduchú možnosť ako sa ohlásiť z Gmailu na mobile. Omyl.

Do dnešného dňa platí, že ak sa chcete odhlásiť z Gmailu na mobile, tak musíte vymazať celé konto Google. Dočasné odhlásenie nie je možné. Účet musíte vymazať a v prípade záujmu neskôr opätovne pridať.

Spôsobené je to práve tým, že konto Google je hlboko prepojené s celým operačným systémom Android. Nezastrešuje len samotnú poštu v Gmaile, pod palcom toho má omnoho viac.

Pre pohodlné používanie svojho Android smartfónu potrebujete mať prihlásené konto Google. Preto by ste mali dôrazne zvážiť, či jeho odstránenie vôbec dáva zmysel.

Ak vám len vadí, že vám aplikácia Gmail neustále zobrazuje upozornenia na novú poštu, tak by lepším riešením asi bolo vypnutie upozornení alebo synchronizácie pre Gmail.

Ohlásenie z Gmailu na Androide: Musíte odstrániť celý účet Google

Ako sme si vysvetlili, jedinou možnosťou ako sa odhlásiť z Gmailu na Androide, je odstránenie celého konta zo zariadenia.

Vykonať to môžete priamo cez systémové nastavenia, kde treba hľadať sekciu “Kontá a synchronizácia” alebo “Účty”, prípadne sa viete prekliknúť priamo cez aplikáciu Gmail.

 • Otvorte aplikáciu Gmail.
 • V pravom hornom rohu kliknite na ikonu svojho konta.
 • Z ponúkaných možností vyberte “Spravovať účty v tomto zariadení”-
 • Zobrazí s používateľskými účtami, ktoré sú prítomné v smartfóne.
 • Vyberte “Google”.
 • Kliknite na možnosť “Viac”.
 • Vyberte “Odstrániť účet”.
 • Úkon potvrďte.
 • Hotovo.
4 comments
 1. Presne ste popísali to, čo ma nesmierne štve na Androide. Človek je úplným vazalom Googlu, bez neho si nemôže stiahnuť mnoho aplikácií, ktoré na ňom sú vyžadované napr. také nové parkovanie v Bratislave. Vrcholom je, že do mailov sa dá dostať bez hesla, čo na PC je nemožné. Už som rozmýšľala nad odstránením účtu Google v mobile – maily si pozerám i tak v kľude domova na počítači. Chcem ale vedieť, ak zruším účet v mobile, zruším aj účet v počítači? Logika mi hovorí, že áno, ale skúsenosti s IT technológiami, ktoré nechápem, ma občas privádzajú svojou absurditou a následne možnosťou, ako niečo obísť do úžasu. Tak ako je to prosím?

  1. Zdravím vás,

   v tomto prípade ide o odstránenie účtu zo smartfónu (v zmysle odhlásenia), nie jeho úplné zrušenie. To znamená, že účet ako taký bude naďalej existovať, akurát už nebudete prihlásená v mobile. Kedykoľvek to môžete zmeniť a ten istý účet opätovne pridať do toho istého, ako aj iného smartfónu. Prípadne, môžete fungovať tak ako popisujete – do účtu sa budete prihlasovať len cez počítač.

 2. A pri odstránení účtu nedôjde k strate kontatkov a SMS-siek v mobile? Lebo taká hláška mi vyskočila keď som ho chcel odstrániť, tak som zneistel a radšej som ho nechal.

  1. Zdravím vás,

   malo by to byť tak, že dôjde k odstráneniu SMS, kontaktov a ďalších údajov, ktoré sú uložené v rámci daného Google účtu a z telefónu sú dostupné práve vďaka tomuto účtu. Ak teda máte všetky kontakty uložené priamo v Google účte, tak po jeho odstránení v telefóne tieto kontakty nezostanú. Avšak tie, ktoré sú uložené napríklad na SIM karte, by mali normálne zostať dostupné. Podobne pri SMS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať