Ako vypnúť notebook keď nereaguje

Ako vypnúť notebook, keď nereaguje? 4 možné postupy

Táto situácia je skutočne veľmi nepríjemná, hlavne v prípade, ak nás tlačí čas. Notebook, ktorý je zamrznutý a nereaguje na stlačenie klávesov, na myš či na tlačidlá sa vypína len veľmi ťažko. Ak nepomôže ani stará dobrá klávesová skratka Ctrl + Alt + Del a nejde o žiadnu chvíľkovú záležitosť, tak pred sebou máme pomerne veľký problém.

Našťastie ešte stále existuje niekoľko možných postupov, ktoré by teoreticky mohli predstavovať odpoveď na našu otázku ako vypnúť notebook, keď nereaguje. Nejde o žiadne čarovné veci vyžadujúce komplexné znalosti. Skôr sú to jednoduché úkony, ktoré by mohli prísť vhod.

Treba však povedať, že ide o riešenie dosť kritickej situácie. Ak notebook týmto spôsobom mrzne často, určite by bolo dobré hľadať príčinu tohto problému. Samozrejme, že odhalenie presnej príčiny nie je ničím ľahkým. Dôvodom prečo sa notebook zasekne a nedá vypnúť môže byť celý zástup.

Príčina môže byť softvérová, ako aj hardvérová. Vírus, nový ovládač, ktorý nefunguje tak ako by mal, systémová aktualizácia, ktorá sa pokazila a podobne. Ak je situácia skutočne vážna, tak by ste sa mali obrátiť na odborný servis, pokiaľ je to možné.

Podržte tlačidlo napájania, dlho

Jednou z najčastejších možností ako vypnúť zamrznutý notebook je podržanie napájacieho tlačidla. A keď píšem podržať, tak tým myslím skutočne dlhé podržanie, povedzme po dobu 10 sekúnd. Takéto dlhé podržanie tlačidla by mohlo pomôcť, a je to prvou vecou, ktorú odporúčam vyskúšať.

Zaklopte a po chvíľke otvorte kryt notebooku

Môj obľúbený trik, ktorý mi pomohol niekoľkokrát oživiť zamrznutý notebook bez toho, aby som ho musel natvrdo vypnúť. V mojom prípade bola príčina zaseknutia softvérová, no človek nikdy nevie. Počíta to ešte s tým, že v systémových nastaveniach máte nastavené, že po zatvorení krytu notebooku dôjde k jeho uspaniu.

Potom je to celé veľmi jednoduché. Keď notebook prestane reagovať, zatvorte kryt. Chvíľku počkajte a otvorte ho. Systém by sa mal prebrať k životu. Je to omnoho príjemnejšie ako prípad, kedy notebook vypnete natvrdo. Dokonca nemusíte prísť ani o veci, ktoré mate rozpracované.

Vytiahnite baterku

Ak nič nepomáha a máte notebook s vyberateľnou baterkou, tak ju proste vytiahnite. Samozrejme, že notebook najskôr odpojte od nabíjačky. Je to pomerne agresívny krok, no zúfalé situácie vyžadujú zúfalé riešenia.

Nechajte vybiť baterku

Toto je najdlhšia možnosť, ktorá pripadá do úvahy ak zlyhalo všetko ostatné a batériu nie je možné fyzicky vybrať. Notebook odpojte od nabíjačky, a potom už len čakajte, kým sa vybije. Môže to trvať hodiny, no čo iné nám zostáva…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako zmeniť e-mail na Facebooku?

Dobrou správou je, že zmeniť e-mailovú adresu na Facebooku sa dá prakticky v priebehu minúty. Ide o veľmi jednoduchý proces.