Windows 10 hladat na webe

Ako vo Windows 10 vypnúť webové vyhľadávanie v ponuke Štart?

Ponuka Štart vo Windows 10 obsahuje pomerne netradičnú integráciu “Hľadať na webe”, ktorá využíva Bing.

To znamená, že pri vyhľadávaní výrazov a obsahu, ktorý by ste tradične chceli nájsť vo svojom počítači môžete naraziť na možnosť “Zobraziť webové výsledky”, ktorá vás presunie do webového prehliadača s výsledkami z vyhľadávača Bing.

Niekto to môže považovať za užitočnú pomoc, no keď človek rýchlo hľadá Ovládací panel a namiesto toho sa dostane akurát tak na Bing, rozhodne to nie nápomocné.

Keď niečo hľadám cez Štart, tak chcem obsah svojho počítača, nie web. Pre hľadanie na webe predsa siahnem rovno po svojom webovom prehliadači a svojom obľúbenom vyhľadávači.

Zobrazovanie ponuky “Zobraziť webové výsledky” sa dá vypnúť, no nie je to celkom priamočiare. Nejde o prepnutie jedného posuvníka.

Ako vypnúť Bing integrovaný do ponuky Štart?

Potrebné je vykonať drobný zásah v systémových registroch. Preto je potrebné postupovať obozretne a v ideálnom prípade si spraviť aj zálohu registrov/bod obnovenia.

  • Cez ponuku “Spustiť” (Win + R) vyhľadáme a spustíme “regedit”.
  • Do adresného panelu zadajte a Enterom potvrďte nasledovnú adresu: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search
  • Nájdite kľúče AllowSearchToUseLocation, BingSearchEnabled a CortanaConsent. Otvorte ich dvojitým kliknutím myšou a hodnotu “Value data” nastavte na 0.
  • Potvrďte stlačením na OK.
  • Je možné, že niektoré, možno aj všetky, zo spomínaných kľúčov v ponuke chýbajú. V tomto prípade je ich potrebné vytvoriť.
  • To sa robí tak, že v pravej časti okna, tam kde sú ostatné kľúče, kliknete pravým tlačidlom myši a z ponuky vyberiete “New -> DWORD 32-bit”.
  • Ako názov zadajte to, čo vám chýba z nasledujúcich názvov AllowSearchToUseLocation, BingSearchEnabled a CortanaConsent.
  • Ich hodnotu “Value data” nastavte na 0.
  • Aby sa zmena prejavila je potrebné vykonať buď reštart alebo sa odhlásiť z používateľského konta a opäť sa prihlásiť.
  • Vyhľadávanie v ponuke Štart teraz už nebude ponúkať webové výsledky. Obsah bude vyhľadávať len priamo v počítači.

Ak by ste sa niekedy rozhodli, že túto funkcionalitu chcete znovu používať, tak hodnoty kľúčov BingSearchEnabled a CortanaConsent zmeňte na 1. Zapnúť môžete aj AllowSearchToUseLocation, čo umožní, aby vyhľadávanie používalo približnú polohu zariadenia. Či vám to prinesie relevantnejšie výsledky je minimálne v našich končinách otázne. Ja som si veru rozdiel nevšimol, a preto to nechávam na 0.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
ako vrátiť starý dizajn Gmailu

Ako vrátiť starý dizajn Gmailu?

Nepotrebujete na to žiaden doplnok do webového prehliadača. Stačí zamieriť do nastavení schránky. Ako teda ako vrátiť starý dizajn Gmailu?