Ako zmeniť pozadie na Obrazovke uzamknutia vo Windows 10

Windows 10 ponúka viacero možností ako si ho môžeme po vizuálnej stránke prispôsobiť a spraviť tak trochu osobnejším. Okrem klasiky akou je zmena pozadia pracovnej plochy, presunutie panelu úloh či zmena farby motívu, je možné zmeniť aj pozadie Obrazovky uzamknutia a spolu s tým aj prihlasovacej obrazovky.

Priamo cez systémové nastavenia si môžeme zvoliť, či chceme aby sa na Obrazovke uzamknutia ako pozadie zobrazoval jeden konkrétny obrázok (Obrázok), meniaca sa séria obrázkov (Prezentácia) alebo či to celé zveríme Microsoftu, ktorý každý deň ponúkne nový obrázok (Windows Novinky).

Konkrétna možnosť sa vyberá cez systémové nastavenia v sekcii “Prispôsobenie – Obrazovka uzamknutia – Pozadie”. Aby ste si skrášlili aj Prihlasovaciu obrazovku, kde zadávate heslo ku svojmu kontu, začiarknite v nastaveniach “Zobrazenie obrázka pozadia obrazovky uzamknutia na prihlasovacej obrazovke”.

Obrázok – jednoduchá zmena pozadia Obrazovky uzamknutia

Ak si chcete ako pozadie Obrazovky uzamknutia nastaviť jeden konkrétny obrázok, tak správnou voľbou pre vás bude možnosť “Obrázok”. Následne si môžete vybrať z pripravenej ponuky niekoľkých obrázkov, no skôr asi budete chcieť zvoliť vlastný.

Vtedy treba kliknúť na tlačidlo “Prehľadávať” a konkrétny obrázok nájsť na disku cez prehľadávač “Otvorenie”, ktorý sa spustí. Výber obrázka pre pozadie potvrdíte dvojitým kliknutím alebo stlačením na tlačidlo “Vybrať obrázok”. Prípadný výber konkrétneho obrázka sa vykonáva v ponuke “Výber obrázka”. Proste kliknete na ten, ktorý sa vám pozdáva.

Prezentácia – vlastný výber série obrázkov

Pod možnosťou “Prezentácia” sa vlastne skrýva séria obrázkov, ktoré sa postupne budú meniť ako pozadie Obrazovky uzamknutia. Vopred si treba pripraviť sadu pekných obrázkov vhodných pre použite na pozadí, v nastaveniach pre Obrazovku uzamknutia vybrať možnosť “Prezentácia” a priečinok s vašim výberom pridať stlačením na ikonu “Pridať priečinok”. Potvrdenie výberu vykonáte stlačením na “Vybrať tento priečinok”.

V sekcii “Výber albumov pre vašu prezentáciu” sa zobrazí prehľad zložiek odkiaľ pochádzajú obrázky, ktoré sa striedajú na Obrazovke uzamknutia. Okrem toho, že ich môžete pridávať a odstraňovať, tu získate aj predstavu, kam môžete svoj vlastný výber pozadí pridať, aby sa dostali na Obrazovku uzamknutia.

Windows Novinky – obrázok na každý deň

Windows Novinky alebo Windows Spotlight predstavuje úplne nenáročný, no pritom veľmi efektívny spôsob ako si skrášliť Obrazovku uzamknutia. Ide o funkciu, ktorá prináša nové pozadie na každý jeden deň. Ide o vysoko kvalitné snímky, ktoré sa objavujú aj ako “Obrázok dňa” vo vyhľadávači Bing.

Funkciu stačí len zvoliť a o nič viac sa nemusíte starať. Každý deň vás automaticky privíta nový obrázok. Dnes už dokonca existuje aj aplikácia Bing Wallpaper, ktorá tieto obrázky automaticky nastavuje ako pozadie pracovnej plochy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať