Kde hľadať pekné pozadia pre Windows?

O tom, kde hľadať ikonické pozadia z marketingových kampaní pre Surface a Windows 10 som už písal, no oveľa bežnejšie sú prípady, kedy človek pre svoj počítač hľadá nejaké nové, povzbudzujúce a pekné pozadie, než to, že by hľadal pozadie zo svojho počítača.

Nakoľko sa ako pozadie pre pracovnú plochu dá použiť takmer ľubovoľný obrázok, ktorý má vyhovujúce rozlíšenie, hľadanie môže byť buď veľmi jednoduché alebo práve naopak, až odrádzajúce. Buď vás niečo okamžite osloví alebo nemáte ani predstavu, čo by ste vlastne mohli chcieť. To vôbec nevadí.

Na internete sa dá nájsť celý zástup rôznych, nazvime to fotobaniek, z ktorých sa dá vyberať, no ja spomeniem niekoľko možností, ktoré sú blízke priamo Microsoftu.

Obrázok dňa z vyhľadávača Bing

Vyhľadávač Bing asi nebude prvou voľbou pri hľadaní obsahu na internete, no každý deň nás tu na úvodnej obrazovke privíta čerstvý a veľmi vydarený obrázok, ktorý môžeme použiť ako pozadie pracovnej plochy. Ide o takzvaný “Picture of the Day”, teda obrázok dňa. Treba povedať, že Microsoft si skutočne dáva záležať na tom, čo vlastne vyberá, preto sa tu dajú nájsť skutočne úchvatné materiály.

Web Bing Wallpaper Gallery umožňuje tieto obrázky stiahnuť, pričom uchováva vždy obsah z posledných ôsmich kalendárnych dní. To znamená, že k dispozícii máte hneď osem možností, z ktorých si snáď vyberiete pekné pozadie pre svoju pracovnú plochu. Podobných stránok existuje celý zástup, pre príklad uvediem ešte alternatívu – Bing Wallpaper Archive.

Tapety od Microsoftu

Priamo na oficiálnom webe technickej podpory má Microsoft vytvorenú záložku Tapety, kde nájdete obrovskú knižnicu skvelých obrázkov, ktoré môžete použiť ako pozadie.

Skvelé na tom je to, že obrázky majú svoj popis a navyše sú tematicky rozdelené do rôznych kategórií – Zvieratá, Umenie, Automobily, Príroda, Panoramatické…

Pre Windows 10 poslúži aj Microsoft Store

Používatelia Windows 10 môžu siahnuť ešte po jednej jednoduchej možnosti, a tou je digitálny obchod Microsoft Store.

V relatívne pravidelných intervaloch tu v kategórii “Prispôsobenie zariadení – Themes” (priamy odkaz tu) pribúdajú nové balíčky motívov. Ide o kombinácie obrázkov, farieb a zvukov, ktoré sú bezplatne dostupné na stiahnutie a rýchlu inštaláciu cez Microsoft Store.

Keďže ide o celú tému, jej aplikovaním cez systémové nastavenia sa v oblasti prispôsobenia môže zmeniť omnoho viac, než len pozadie pracovnej plochy – farebné schémy, systémové zvuky, obrazovka uzamknutia…

Preto dávam do pozornosti možnosť, ako sa dopracovať k jednotlivým obrázok z danej témy a aplikovať ich ručne. Ide o nasledovný príkaz, ktorý zadáte do ponuky Spustenie (klávesová skratka Win +R): %localappdata%\Microsoft\Windows\Themes

Následne si vyberte zložku niektorej z dostupných tém, pričom jej obrázky nájdete v zložke “DesktopBackground”.

1 comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať