ESET

ESET vydáva šifrovanie celého disku ako doplnok svojich konzol určených na vzdialenú správu firemných zariadení

Spoločnosť ESET v polovici novembra vydala nový produkt ESET Full Disk Encryption. Riešenie je určené na ochranu pred neoprávneným prístupom k údajom uloženým na firemných počítačoch a laptopoch v prípade ich straty alebo krádeže.

Produkt je k dispozícii ako doplnok v nedávno aktualizovaných konzolách vzdialenej správy ESET Cloud Administrator a ESET Security Management Center. Doplnok je určený pre počítače alebo laptopy s operačným systémom Windows.

Fyzická strata alebo krádež zariadení, ako sú mobilné telefóny a notebooky, predstavuje pre mnohé firmy závažný problém. Okrem zvýšených nákladov na náhradu týchto zariadení môže byť pre firmy oveľa vyšším rizikom únik firemných údajov. Európske nariadenie GDPR hovorí o značných pokutách v prípade úniku alebo nesprávneho narábania s osobnými údajmi, únik firemných dát však môže mať dopad aj na biznis kontinuitu, zabezpečenie a firemnú reputáciu.

Nové šifrovanie celého disku umožňuje firemným IT administrátorom vzdialene nasadiť, aktivovať a zašifrovať pripojené firemné počítače alebo laptopy pomocou jedného kliknutia, čím zabraňuje útočníkom v zneužívaní dát skopírovaných z týchto zariadení v prípade ich straty alebo krádeže. IT administrátori môžu toto riešenie nasadiť prostredníctvom on-premise alebo cloudových platforiem vzdialenej správy.

Po nasadení môžu monitorovať a spravovať status dát uložených na firemných počítačoch alebo laptopoch z jedinej konzoly. Tento program je k dispozícii ako doplnok k najnovším verziám ESET konzol pre vzdialenú správu – ESET Cloud Administrator 1.2 a ESET Security Management Center 7.1 – ktoré boli nedávno aktualizované tak, aby podporovali ESET Full Disk Encryption.

Prieskum trhu uskutočnený firmou ESET na viac ako sto firmách ukázal, že 85% respondentov považuje šifrovanie celého disku za kľúčovú vlastnosť pri zvažovaní rôznych foriem šifrovania, ktoré sú k dispozícii na ochranu ich firiem. Okrem toho správa od spoločnosti IDC predpokladá, že do roku 2023 bude trh so šifrovaním celého disku rásť stabilne na úrovni 1,4 percenta ročne.

„Malvér a kybernetické útoky predstavujú veľké riziko pre firmy na celom svete. V ESETe však vieme, že toto nepredstavuje plný rozsah súčasných výziev v oblasti ochrany dát. To nás viedlo k rozšíreniu nášho portfólia o nové riešenie ESET Full Disk Encryption, ktoré rieši problém straty firemných údajov. Je zároveň spravované z jednej bezpečnostnej konzoly, tak ako naše ďalšie firemné bezpečnostné riešenia. ESET Full Disk Encryption je skvelou voľbou pre firmy so základnými požiadavkami na šifrovanie a zároveň pre tých zákazníkov, ktorí už poznajú naše riadiace konzoly,“ povedal k novému riešeniu produktový manažér spoločnosti ESET Ervín Rendek.

Viac informácií o ESET Full Disk Encryption nájdete na tejto stránke spoločnosti ESET.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať