ISO Microsoft Office 2016, Office 2019 a Office 365 pre offline inštaláciu

Inštalácia kancelárskych balíkov Microsoft Office dnes už prebieha zväčša prostredníctvom online inštalátorov. Používateľ si cez online rozhranie po prihlásení do svojho konta Microsoft stiahne malú aplikáciu, ktorá následne zo serverov stiahne potrebné dáta a nainštaluje všetky dostupné súčasti balíka Microsoft Office.

Napriek tomu stále existujú situácie, kedy by sa používateľ rád dostal k obrazu disku s kompletnými dátami pre offline inštaláciu. Napríklad častejšie zvykne preinštalovať systém a nechce stále sťahovať väčšie objemy dát alebo chce jednoducho mať inštalačné súbory stále na dosah ruky. Stačí si ich raz stiahnuť a uskladniť, aby sa človek viac nemusel trápiť.

Na serveroch Microsoftu sa pre takéto prípady nachádzajú obrazy diskov vo formáte .img, ktoré si môžete stiahnuť a následne ich využívať pre offline inštaláciu. Obraz disku stačí pripojiť do virtuálnej mechanicky, čo je vo Windows 10 úplne jednoduché, a z ponuky inštalátorov si zvoliť 32- alebo 64- bitovú edíciu podľa svojho systému.

Nečakajte však žiadne obchádzanie legálnej cesty pre používanie aplikácií Microsoft Office. Pre používanie takto stiahnutých verzií Microsoft Office stále potrebujete platné licenčné kľúče, respektíve konto Microsoft s aktívnym predplatným.

Microsoft odkazy na predmetné obrazy diskov pomerne efektívne “skrýva”, no portál Windowsloop si dal tú námahu, aby ich našiel. Nižšie zverejnené odkazy by už mali smerovať na slovenské verzie Microsoft Office.

Šťastie môžete vyskúšať aj cez oficiálny web Microsoftu, kde sa prihlásite do svojho konta Microsoft a v ponuke zvolíte “Služby a predplatné”. Ďalej v zozname nájdite Office, kde kliknete na “Inštalácie -> Inštalovať Office”. Zobrazí sa ponuka “Stiahnuť a nainštalovať Office”, kde je potrebné začiarknúť “Stiahnuť offline inštalátor”. Niekedy to zvyklo fungovať, no mne sa ani po opakovaných pokusoch nepodarilo dostať k súboru ISO či IMG. Namiesto toho mi bol vždy ponúknutý online inštalátor. Vaša skúsenosť sa môže líšiť.

Stiahnutie Microsoft Office 2016

Stiahnutie Microsoft Office 2019

Stiahnutie Office 365

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako stiahnuť video z YouTube?

V princípe existujú dva rozdielne spôsoby ako sťahovať videá z YouTube. Buď cez špecializované webové stránky alebo cez aplikácie.