Ako uložiť dokumenty z Wordu do PDF alebo iného formátu?

Textový editor Microsoft Word je v počítačoch mnohých z nás tradičnou aplikáciou pre písanie a všeobecne prácu s textom. Hoci existuje viacero alternatív, na balík Microsoft Office a jeho nástroje sa zvyká ľahko.

Word sa používa jednoducho, má príjemné rozhranie a poradí si s drvivou väčšinou bežných úloh, ktoré pri práci s textom potrebujeme vykonávať. Na prvý pohľad sa to možno ani nezdá, no Word v skutočnosti ponúka širokú škálu rôznych možností.

Vec sa však má tak, že kým ich nepotrebujeme, tak o ich prítomnosti často ani len netušíme. Medzi úplný základ, ktorý by sme mali poznať, je ukladanie textu do rôznych formátov. Presne tak. Nemusíme siahnuť vždy len po tradičnom .doc či .docx.

Word umožňuje súbory veľmi nenáročným spôsobom uložiť do rôznych formátov, ktoré takpovediac spadajú medzi dnešný štandard. Príkladom je .pdf, .odt, .rtf či dokonca .html. Toto všetko nenápadný textový editor zvláda už v základe.

Ako uložiť Word do PDF?

Jediné, čo je treba spraviť, je to, že namiesto základnej možnosti “Uložiť/Save” zvolíme “Uložiť ako/Save as”. Obidve sa nachádzajú v hlavnej ponuke “Súbor/File”.

Keď to spravíme, zobrazí sa ponuka pre pomenovanie súboru, no a hneď druhý riadok pod názvom umožňuje zvoliť cieľový formát súboru. Práve tu nájdeme spomínané veci ako .pdf či .rtf.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať