Koronavírus ruší konferencie, Microsoft oberá o zisk

Besnenie koronavírusu COVID-19 predstavuje veľké zdravotné riziko, preto sú viaceré spoločnosti nútené prehodnocovať svoje plány a rad-radom dochádza k rušeniu naplánovaných konferencií. Zdravie je proste prvoradé a na akciách, kde sa premelú tisícky ľudí z celého sveta sú obavy zo šírenia nákazy odôvodnené.

Prišli sme tak o MWC, F8, ako aj výročný autosalón v Ženeve, a v ohrození môžu byť dokonca aj letné olympijské hry. Rovnaké problémy ako ostatní má aj Microsoft, ktorý zrušil svoju účasť na výstave Game Developers Conference v San Franciscu.

Microsoft sa v tomto prípade presunie do online priestoru, aby sa v termíne od 16. do 18. marca podelil o pripravené informácie. Náhradou teda bude zjavne live stream na webe http://www.microsoft.com/gamestack.

Čo je však horšie v ohrození môžu byť aj Build 2020 a teoreticky dokonca aj Ignite 2020. Všetko závisí od toho, čo bude nasledovať v dohľadnej dobe. Zrušená už bola aj časť podujatia Microsoft Ignite The Tour v Hongkongu.

Koronavírus ovplyvní aj finančné výsledky

Čínsky vírus ovplyvňuje aj finančné trhy, ktoré jednak reagujú na správanie investorov a obyvateľov, no zároveň odrážajú spomaľovanie ekonomiky. K tomu dochádza aj kvôli dočasným karanténam, blokovanej preprave tovaru a povinným dovolenkám vo výrobných závodoch v ohrozených krajinách.

Už aj Microsoft začal v súvislosti s vyčíňaním koronavírusu COVID-19 investorov upozorňovať na skutočnosť, že v treťom kvartály fiškálneho roka 2020 nebudú dosiahnuté pôvodne avizované finančné výsledky.

Nakoľko sa veľká časť segmentu “More Personal Computing” opiera o biznis a dodávateľov v Číne, súčasný stav sa citeľným spôsobom podpíše na celkovom obrate. More Personal Computing zastrešuje predaje a služby súvisiace so systémom Windows a zariadeniami Surface.

Na poslednom stretnutí s investormi Microsoft avizoval, že More Personal Computing dosiahne príjem v rozmedzí 10,75 až 11,15 miliárd dolárov. Vtedy však ešte nebolo jasné, akú paseku začne koronavírus spôsobovať. Teraz, ešte pred riadnym zverejneným finančných výsledkov, varuje, že dosiahnutie pôvodne predpokladaných čísel nie je reálne.

Spôsobené je to aj tým, že operácie v dodávateľskom reťazci sa podľa vyjadrení Microsoftu vracajú do prijateľného stavu oveľa pomalšie ako sa očakávalo. Ostatné segmenty biznisu nemajú byť aktuálne zasiahnuté a zjavne dosiahnu predostretý obrat aj zisk. V prípade Microsoftu tak problém má len jeden segment.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať