Microsoft Office

Krabicový Office nekončí: Microsoft ohlásil novú verziu

Pri tom ako aktívne Microsoft propaguje svoj kancelársky balík Office vo forme mesačného alebo ročného predplatného, Office 365 či Microsoft 365, by si človek mohol myslieť, že časy klasických “krabicových” verzií sú už dávno preč.

Nie je to tak.

Nová “krabicovka” Microsoft Office bola stručne ohlásená pri príležitosti konferencie Microsoft Ignite 2020. Informácie sú strohé, no dočkať sa jej máme v druhej polovici 2021, a to pre Windows aj Mac.

Oficiálne meno, ceny, dostupnosť a ďalšie detaily budú ešte len zverejnené. Všeobecný predpoklad je taký, že opäť ponúkne tradičné aplikácie Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access, Publisher či SharePoint. Nie je žiaden dôvod, prečo by to tak nemalo byť.

Napriek absencii detailov ide o veľmi pozitívnu správnu. Množstvo ľudí sa totiž domnievalo, že Microsoft Office 2019 bol poslednou verziou známeho kancelárskeho balíka s trvalou licenciou.

Microsoft ale svojim zákazníkom stále ponúkne možnosť výberu. Buď siahnu po verziách s mesačným poplatkom a rôznymi benefitmi, ako je napríklad cloudové úložisko, alebo si zakúpia jednorázovú, trvalú, licenciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať