Microsoft Ignite

Microsoft Ignite rozdelený na dva digitálne podujatia, oba bezplatné

Microsoft Ignite, jedna z najväčších konferencií pre IT odborníkov, prechádza obrovskou zmenou. Tento rok si proste vyberá svoju daň. Podobne ako to bolo v prípade konferencií Microsoft Build 2020 a Microsoft Inspire 2020, najnovšie už aj Ignite prechádza do online priestoru.

A to nie je jediná zmena. Microsoft aktuálne na svojom blogu oznámil, že Ignite rozdeľuje na dve časti. Namiesto pôvodného týždňového osobného stretnutia teraz prebehnú dve 48-hodinové zhromaždenia vo virtuálnom priestore.

Prvá časť prebehne v pôvodnom termíne, 22. – 24. september, no na tú druhú si technologickí nadšenci a IT odborníci budú musieť počkať až na začiatok roka 2021. Presný dátum ešte len bude upresnený.

Microsoft okrem toho zrušil všetky menšie podujatia Microsoft Ignite Tour, ktoré prebiehali v mestách po celom svete po ukončení hlavnej konferencie.

Aby sa zabránilo akýmkoľvek špekuláciám, obchodný manažér Microsoftu Chris Capossela, vo svojom príspevku o zmenách okolo priebehu Microsoft Ignite rovno uvádza, že Microsoft Build 2021 prebehne. Druhá polovica Microsoft Ignite ho v žiadnom prípade nemá nahradiť.

A boli dvaja… Prečo?

Dôvod, prečo Microsoft svoju odbornú konferenciu rozdelil na dve časti môže byť veľmi prozaický. Organizácia celotýždennej konferencie týchto rozmerov v online priestore predstavuje logistickú nočnú moru. Microsoft si to v menšom vyskúšal pri tohtoročnom Builde, takže presne vie, o aký stupeň náročnosti ide.

Zjavne teda nejde o to, že by účastníkom nemal čo ponúknuť. Celé to proste bude omnoho plynulejšie v dvoch menších dávkach. A nie, nejde ani o to, že by z ľudí chcel vytrieskať viac peňazí na účastníckom poplatku – Microsoft Ignite bude zadarmo.

TIP: Microsoft Ignite 2019 – Zhrnutie noviniek
TIP: Pozrite si prednášky a videá z Microsoft Ignite 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať