lenovo záruka

Lenovo záruka: Globálne predĺženie o 75 dní kvôli koronavírusu

Kvôli aktuálnej situácii sú rôzne aspekty nášho každodenného života omnoho komplikovanejšie, než by sme mohli očakávať. Limitovaný prevádzkový režim a ďalšie obmedzenia kvôli novému koronavírusu spôsobujú problémy aj v oblasti servisu a záručných úkonov. Lenovo preto pristúpilo k bezplatnému globálnemu predĺženiu záručnej doby na svoje produkty.

S cieľom lepšej podpory zákazníkov aj v tomto náročnom a dynamickom období, ponúka spoločnosť Lenovo bezplatné globálne predĺženie záruky až na 75 dní do 31. mája 2020 pre všetky Lenovo a Motorola zariadenia.

Vzťahuje sa to na všetky Lenovo/Motorola smartfóny, počítače, tablety, smart home zariadenia, spotrebiteľské zariadenia AR/VR, ako aj príslušenstvo so zárukou, ktorej platnosť oficiálne končí v období od 15. marca do 30. apríla 2020. To znamená, že ak záruka končila v spomínanom termíne, došlo k jej predĺženiu až do 31. mája.

Toto rozšírenie globálnej záruky sa vzťahuje na viac ako 180 trhov v Severnej Amerike, Európe, na Strednom východe / v Afrike, Číne, Ázii, Tichomorí a Latinskej Amerike.

Lenovo záruka predĺžená o 31 až 75 dní

Majitelia produktov od spoločnosti Lenovo tak v praxi získali dodatočných 31 až 75 záručných dní, v závislosti od toho, kedy presne im mala skončiť pôvodná záruka.

“Chceme vyjsť v ústrety zákazníkom, ktorí by potrebovali využiť záručný servis v tomto období, no pre aktuálne opatrenia sa nemajú ako dostať k servisným službám, a preto sme sa rozhodli globálne predĺžiť záruku na takéto zariadenia až do konca mája,” priblížil Marek Tóth zo spoločnosti Motorola Slovakia.

“Spoločnosť Lenovo využíva svoje globálne obchodné operácie na udržanie podpory služieb a minimalizáciu akéhokoľvek možného dopadu na spotrebiteľov na celom svete. Preto zákazníkom pomáha v tom, aby zostali v spojení, produktívni a komunikovali prostredníctvom spotrebiteľských technológií aj v domácom prostredí.”

Takéto celosvetové predĺženie záručnej doby je rozhodne veľmi príjemným krokom, ktorý určite poteší nejedného zákazníka Lenova. Podobne pritom postupujú aj ďalší etablovaní výrobcovia hardvéru.

Na ktoré produkty sa predĺžená záruka vzťahuje?

Medzi zariadenia, na ktoré sa vzťahuje tento nárok, patria spotrebiteľské značky a produktové rady spoločnosti Lenovo:

  • počítače Yoga a príslušenstvo s výnimkou počítačov Yoga z radu Think
  • počítače Lenovo Legion, príslušenstvo a monitory
  • notebooky IdeaPad
  • desktopy IdeaCentre
  • tablety Lenovo Tab
  • Lenovo Smart Display, Lenovo Smart Clock, Lenovo Smart Frame, produktový rad Lenovo a Yoga Smart Tab
  • spotrebiteľské monitory a príslušenstvo Lenovo
  • Lenovo Chromebook
  • Motorola smartfóny (všetky franšízy)
  • Smartfóny značky Lenovo
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať