Mapa koronavírusu

Mapa koronavírusu: Vlastný nástroj má už aj Microsoft

V týchto dňoch celý svet, bohužiaľ, žije koronavírusom, ktorý sa šíri ako veľká voda a pomaly buduje strach. Médiá a sociálne siete sú od rána do večera zaplnené stovkami rôznorodých správ súvisiacich s novým neviditeľným nepriateľom ľudstva. Neustále počujeme o nových prípadoch, obmedzeniach a úmrtiach. Pozitívne správy sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky.

Médiá akosi zvyknú opomínať informácie o tom, koľko pacientov nakazených novým koronavírusom bolo vyliečených a z reakcií ľudí to často vyzerá tak, ako by si mysleli, že infekcia automaticky znamená rozsudok smrti. Preto je podľa mňa dôležité sledovať nielen šírenie, ale aj informácie o vyliečených pacientoch. Na to veľmi dobre slúžia rôzne online mapy, ktoré zobrazujú holé dáta, bez emócií.

Mapa koronavírusu na Bingu

Vývoj aktuálne pandémie ochorenia COVID-19 týmto spôsobom umožňuje sledovať aj Microsoft. K jednoduchej mape sa dostanete na adrese https://bing.com/covid. Mapka sa nijak extra nelíši od ostatných dostupných nástrojov, no v tomto prípade sa mi páči veľmi jednoduchý webový odkaz, ktorý sa dobre pamätá.

Hyeny totiž zneužívajú aj aktuálnu situáciu a cez rôzne modifikované weby či aplikácie sa snažia ľuďom podhodiť malvér alebo ukradnúť dáta. Túto online mapu nie je potrebné žiadnym spôsobom sťahovať do zariadenia, či už ide o PC alebo smartfón. Koronavírus sledujete online. Navyše aktualizovaná je len o overené informácie zo zdrojov ako je Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) alebo Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC).

Presné čísla, no staré videá

Pre úplnosť, Microsoft sa vo svojom nástroji snaží k jednotlivým krajinám zobrazovať aj relevantné správy. Snaží… Veľmi sa mu to však nedarí a keď námatkovo kliknete na niekoľko krajín z ľavého menu, väčšinou zistíte, že zobrazené videá sú dosť staré a situácia sa medzičasom dosť zmenila. To sa týka len videí, samotné dáta o stave nákazy sú presné.

TIP: Microsoft Edge – nainštalujte si webovú stránku ako aplikáciu

Mapa koronavírusu
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať