Microsoft Build 2020: Záznamy prezentácií a prednášok si môžete pozrieť online

Vývojárska konferencia Microsoft Build tento rok prebehla čisto v online priestore a úplne bezplatne. Pozostávala zo stoviek rozličných prezentácií a demonštrácií, takže sledovať úplne všetko bolo jednoducho nad ľudské sily. Človek si na základe programu a svojich priorít musel zvoliť, čomu venovať pozornosť, a čo naopak odignorovať.

Ide o úplne prirodzenú vec. V konečnom dôsledku však o nič nepríde. Microsoft totiž na oficiálnom webe zverejnil záznamy všetkých prezentácií, ktoré prebehli počas konferencie Build 2020. Celkovo ide o 578 videí. Vyberať je skutočne z čoho.

Pri prehľadávaní dostupných videí môžete zvoliť chronologické usporiadanie alebo triedenie podľa rozličných kategórií. Napríklad podľa produktu, ktorého sa daná prezentácia týka. Po kliknutí na konkrétne video sa dostanete k základnému popisu obsahu, k informácii o dĺžke videa, ako aj k indikátoru úrovne náročnosti prezentovaných informácií – z programátorského pohľadu.

Či už vám ušiel celý Build alebo len niektorá z prezentácií, vďaka zverejneným videám si môžete doplniť prípadné medzery. Pre programátorov, ktorí pracujú s technológiami z dielne Microsoftu, je oficiálny web so záznamami takmer bezodnou studnicou praktických informácií.

Microsoft Build 2020 priniesol viacero zaujímavých noviniek pre vývojárov. Tou najčastejšie skloňovanou je Project Reunion, snaha o zjednotenie vývojárskych procesov, čím by sa mali teoreticky zmazať rozdiely medzi vývojom Win32 a UWP aplikácií. Tak, aby aplikácie z obidvoch táborov mohli používať všetky dostupné možnosti a fungovali na všetkých verziách Windows 10.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať