Microsoft Build 2020

Microsoft Build 2020: Tentokrát všetko online a zadarmo!

Microsoft Build, jedno z najvýznamnejších podujatí Microsoftu, tento rok čakajú obrovské zmeny. Kvôli bezprecedentnej situácii, ktorú vyvolalo šírenie nového koronavírusu, sa táto vývojárska konferencia nemôže uskutočniť vo svojej tradičnej, fyzickej, podobe.

Presunutie na iný termín sa kvôli veľkej neistote okolo “korony” rieši len veľmi ťažko a úplné zrušenie nepripadá do úvahy. Čo teda spraví jeden z najväčších technologických gigantov sveta? Celé to presunie do online priestoru. To však celkom paradoxne v prípade konferencie Microsoft Build z môjho pohľadu nie je tou najväčšou zmenou.

Tou je skutočnosť, že registrácia je tento rok úplne zadarmo. Áno, presne tak. Vývojári a v podstate všetci pridružení technologickí nadšenci si v roku 2020 užijú úplne zadarmo to, za čo by inak museli zaplatiť neskromných 2395 dolárov. Tento rok sa proste koronavírus postaral o to, že všetko je iné. Tento rok si celú tú parádu môžeme užiť priamo z pohodlia svojich domovov bez minutia jediného €.

Microsoft Build je masívnou konferenciou plnou workshopov, prezentácií, vzdelávania a odovzdávania informácií. Primárnou cieľovkou sú pritom priamo programátori, ktorí pracujú s nástrojmi a produktami Microsoftu. Zdôrazňuje to aj aktuálne heslo: “Pre vývojárov, od vývojárov”.

To však neznamená, že sa tu každoročne nemihnú aj nejaké tie informácie zaujímavé pre bežných používateľov. Avšak, v celkovom pohľade na Build predstavujú len mikroskopickú časť. Ak by si vstupenku za všetky tie peniaze kúpil bežný používateľ Windows, tak by vlastne išlo o vyhodenie peňazí z okna. Navyše, Microsoft Build 2020 má byť zameraný prakticky len a len na vývojárov. No, veď uvidíme…

Doplnené 14.5. – Microsoft na oficiálnej stránke pre Build 2020 zverejnil kompletný prehľad jednotlivých prednášok, ktoré budú prebiehať počas troch dní konferencie. Celkovo je tu rozpísaných viac než 600 prednášok so stručným popisom, o čo vlastne pôjde. Záujemcovia si vďaka tomu môžu “vyskladať” svoj ideálny deň plný online vzdelávania.

Microsoft Build 2020 – 19. až 21. máj

Tohtoročná 48-hodinová virtuálna konferencia prebehne v termíne 19. až 21. máj. Všetky kľúčové prednášky a prezentácie budú nahrávané a registrovaným účastníkom neskôr sprístupnené. Bezplatná registrácia už bola spustená.

Musím sa priznať, že presné podmienky som zatiaľ neštudoval, takže neviem jednoznačne povedať, či je registrácia úplne voľná pre skutočne každého záujemcu.

Predpokladám však, že nejaký extrémne prepracovaný overovací proces prebiehať nebude a pri troche šikovnosti sa podarí zaregistrovať aj technologickým nadšencom, ktorí len radi sledujú, čo má Microsoft nové. Radšej si to však poriadne preverte. Z tónu propagácie to ale vyzerá tak, že Microsoft otvorene privíta všetkých.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať