Microsoft ruší tradičné konferencie. Build aj Inspire zjavne budú online

Kvôli epidémii koronavírusu nakoniec v tradičnej, fyzickej, podobe neprebehne ani partnerská konferencia Microsoft Inspire 2020, ktorá bola plánovaná na júl. Na svojom blogu o tom informuje Microsoft.

Jedným dychom však dodáva, že aktuálne hľadá alternatívne cesty ako podujatie uskutočniť. V praxi to znamená asi toľko, že Microsoft Ignite 2020 môže prebehnúť maximálne tak v online priestore. Viac informácií má byť oznámených už čoskoro.

Inspire predstavuje už druhé veľké podujatie, ktorého tradičnú podobu musel Microsoft tento rok zrušiť kvôli novému koronavírusu. Tým prvým bola vývojárska konferencia Microsoft Build 2020. Prebehnúť mala v máji, čo je pri súčasnom pandemickom stave jednoducho nemysliteľné.

Microsoft Build 2020 namiesto toho bude prebiehať online. Dozvedieť by sme sa tu mali aká je najbližšia budúcnosť tradičného Windows 10, čo nové sa deje okolo Windows 10X a aké sú plány v oblasti takzvaných skladateľných zariadení ako je Surface Duo.

Microsoft Ignite 2020

V hre zatiaľ stále zostáva konferencia Microsoft Ignite 2020, ktorá je zatiaľ naplánovaná na september. Nikto momentálne nedokáže povedať, ako dlho bude koronavírus vyčíňať a aké škody nakoniec napácha.

Očakáva sa preto, že Microsoft v najbližšej dobe oznámi, čo ďalej. Predpoklad je pritom taký, že ani Ignite 2020 tento rok neprebehne vo forme fyzického podujatia.

TIP: Pozrite si prednášky a videá z Microsoft Ignite 2019
TIP: Microsoft Ignite 2019 – Zhrnutie noviniek
TIP: Koronavírus ruší konferencie, Microsoft oberá o zisk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať