Microsoft Office nejde odinštalovať. Čo robiť?

Odinštalovanie aplikácií je za normálnych okolností vecou niekoľkých kliknutí. Stačí zamieriť do systémových nastavení alebo sekcie “Programy a súčasti”, označiť aplikáciu a zvoliť možnosť “Odinštalovať”.

V praxi sa však ukazuje, že nie vždy je situácia taká priamočiara, ako by mala byť. Príkladom je kancelársky balík Microsoft Office, ktorý občas pri pokuse o odinštalovanie dokáže poriadne potrápiť. Čo je presnou príčinou tohto správania je otázne, no bohužiaľ sa objavuje.

Pri tak rozšírenej aplikácii akou je Microsoft Office by človek očakával, že všetko prebehne úplne hladko, no nemusí to tak byť. Koniec koncov, ide o aplikáciu ako každú inú, takže aj tu je vždy riziko, že niečo sa proste pokazí. Napríklad aj proces odinštalácie.

Microsoft o možnom vzniku problémov dobre vie. Ponúka preto oficiálny nástroj “Microsoft Support and Recovery Assistant”, ktorý má pomôcť v momente, kedy klasický spôsob odinštalovania pre Microsoft Office z nejakého dôvodu nefunguje. Okrem toho sa môže hodiť aj ako alternatíva.

Sťahuje sa priamo z oficiálnej stránky technickej podpory pre Office. V sekcii “Option 2 – Completely uninstall Office with the uninstall support tool” treba kliknúť na tlačidlo “Download” a následne ho spustiť a nainštalovať, čo môže trvať niekoľko minút. Tento proces mi príde až príliš zdĺhavý, no pri problémoch si vyberať nemôžeme.

Microsoft Office z ponuky Microsoft Store

V prípade, že sa odinštalovať nedá Microsoft Office stiahnutý cez Microsoft Store, pomôcť by mohol príkaz pre PowerShell.

  • Cez ponuku Štart vyhľadáme a ako správca spustíme Windows PowerShell.
  • Zadáme a Enterom potvrdíme príkaz:
  • Get-AppxPackage -name “Microsoft.Office.Desktop” | Remove-AppxPackage
  • Vykonanie príkazu môže trvať niekoľko minút, no malo by dôjsť k odinštalovaniu Microsoft Office.
1 comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať