Orange: Ako dobiť dáta cez SMS? Toto sú základné možnosti

  • Po prečerpaní základného dátového balíčka je možné zvoliť dobitie dát.
  • Táto možnosť je spravidla dostupná cez aplikáciu Orange a klientský portál.
  • V niektorých prípadoch je ale možné dobiť dáta SMS správou.

Orange počas júna 2023 poriadne prekvapil. Náhle sa rozhodol predstaviť úplne novú ponuku paušálov, ktoré nahradili klasické paušály Go Safe. Nová ponuka prišla pod názvom “Paušál Plus” a rozdelená je do šiestich samostatných možností s rôznou cenou a ponukou.

Súčasne sa ale stalo to, že zákazníci doterajších paušálov Go Safe nebudú automaticky premigrovaní na nové “Paušály Plus”. Využívať ich môžu naďalej v tej podobe, v akej ich získali. Orange uvádza, že zákazníkom odporúča porovnať si svoj existujúci paušál Go Safe s novým portfóliom Paušálov Plus a zvážiť, či nový paušál nebude výhodnejší. Premigrovať je totiž možno na požiadanie.

V nových Paušáloch Plus mal byť navýšený objem dát a zákazníci sú v rámci nich aj odmeňovaní za vernosť. To len tak na úvod, aby ste chápali, že Orange síce má úplne novú ponuku, no stále má aj kopu zákazníkov, ktorí využívajú paušály Go Safe.

A práve pri tých sa chcem pozastaviť v kontexte otázky ako dobiť dáta na Orange cez SMS? Vec sa má tak, že v týchto paušáloch máte na každé zúčtovacie obdobie predplatený objem dát, po ktorého vyčerpaní sa vám dátový prenos pozastaví. Vy ale máte reálne možnosť ako dobiť dáta Orange cez SMS správu. Operátor to rozpisuje aj na svojom webe, odkiaľ som čerpal.

Paušály Go Safe

Ak teda máte niektorý z paušálov Orange Go Safe, tak pri vyčerpaní si mobilné dáta skutočne viete dobiť cez SMS správu. Operátor túto možnosť označuje ako Automatické navýšenie dát alebo Jednorazové navýšenie dát, pričom v obidvoch prípadoch uvádza, že cena za 1 GB je 4 €.

Pri automatickom navýšení dát po aktivácii služby dostanete 1 GB dát. Po prečerpaní aktivovaného objemu dát sa vám automaticky opätovne navýši váš objem dát o 1 GB a tento proces sa opakuje až do konca vášho zúčtovacieho obdobia, čo môže spôsobiť vyššiu fakturáciu. Služba Automatické navýšenie dát sa automaticky deaktivuje obnovením vášho predplateného objemu dát v prvý deň vášho zúčtovacieho obdobia. Nie je možné ju predčasne deaktivovať.

V skratke: Vyčerpáte objem dát v rámci svojho paušálu, dostanete 1 GB dát za 4 € a pokračujete v surfovaní. Ak tento dodatočný 1 GB miniete, tak opäť dostávate 1 GB dát za ďalšie 4 €, čo znamená, že vaša faktúra sa navýšila o 8 €. A toto pokračuje donekonečna, až kým neskončí zúčtovacie obdobie, teda nezačne nový mesiac.

PaušályAutomatické navýšenie dát – cena za 1 GB je 4 €
Go Safe BasicSMS v tvare AUTO 1 na číslo 9053
Go Safe OptimalSMS v tvare AUTO 1 na číslo 9053
Go Safe ExtraSMS v tvare AUTO 1 na číslo 9053
Go Safe PremiumSMS v tvare AUTO 1 na číslo 9053
Go Safe ExclusiveSMS v tvare AUTO 1 na číslo 9053
Go Safe Data BasicSMS v tvare AUTO 1 na číslo 9053
Go Safe Data OptimalSMS v tvare AUTO 1 na číslo 9053
Go Safe Data PremiumSMS v tvare AUTO 1 na číslo 9053

Jednorazové navýšenie dát môžete použiť aj niekoľkokrát až do skončenia zúčtovacieho obdobia, pokým sa vám neobnoví váš predplatený objem dát v prvý deň vášho zúčtovacieho obdobia. Jednorazové navýšenie je presne také ako to znie. Dáta sa navýšia raz o 1 GB za čo zaplatíte 4 €. Keď tento dodatočný objem vyčerpáte, tak sa už automaticky neobnoví.

Podľa spotrebyJednorazové navýšenie dát – cena za 1 GB je 4 €
Go Safe MiniSMS v tvare EXTRA 1GB na číslo 9053
Go YOXOSMS v tvare EXTRA 1GB na číslo 9053

Omnoho praktickejšou možnosťou, než je dobíjanie mobilných dát v Orange cez SMS je využitie aplikácie tohto operátora alebo rozhranie Môj Orange. Tam nájdete napríklad aj prístup k doplnkovým balíkom dát. Pekne rozpísaný aj s podrobnosťami.

Áno, je tu aj spomínaná možnosť ako dobiť dáta cez SMS, no to ešte neznamená, že je to automaticky najpohodlnejšie či najlepšie. Musíte trošku vedieť kam tú SMS poslať, kdežto pri použití aplikácie alebo klientského webu je to vecou jednoduchého kliknutia.

Predplatené karty Prima Voľba

Okrem paušálov tu ešte máme predplatené karty. Tá aktuálne ponúkaná nesie názov Prima Voľba. Je to klasika, kedy si nabíjate kredit a ten využívate na telefonovanie, SMSky a ďalšie služby kam patria aj mobilné dáta. Aj v tomto prípade platí, že na správu mobilných dát môžete využiť rozhranie Môj Orange. Prípadne SMSky.

Balíky mobilných dát pre predplatenú kartu Prima Voľba platia 30 dní od poslednej aktivácie. Inak je to len v prípade denného balíka (platí do polnoci) a týždenného balíka (platí 7 dní od dňa aktivácie).

Objem a cenaAktiváciaPlatnosť
200 MB za 1 €SMS v tvare „200 A“ na číslo 44530 dní od poslednej aktivácie
1 GB za 4 €SMS v tvare „1GB A“ na číslo 44530 dní od poslednej aktivácie
2 GB za 6 €SMS v tvare „2GB A“ na číslo 44530 dní od poslednej aktivácie
5 GB za 8 €SMS v tvare „MES5GB A“ na číslo 44530 dní od poslednej aktivácie
10 GB za 10 €SMS v tvare „10GB A“ na číslo 44530 dní od poslednej aktivácie
“Nekonečné” dáta denný balík za 2 €SMS v tvare „DEN5GB A“ na číslo 445Platnosť balíka je do polnoci dňa aktivácie. Po prečerpaní 5 GB dátujete rýchlosťou 3 Mbit/s.
1 GB dát týždenný balík za 2 €SMS v tvare „TYZ1GB A“ na číslo 4457 dní od dňa aktivácie

Po minutí dátového balíka sa mobilný internet zastaví. Vám by mala prísť SMS, ktorá vás upozorní a zároveň ponúkne ďalšie možnosti. Buď si dáta dobijete cez SMS tým, že si proste aktivujete ďalší balík alebo si zvolíte automatické navyšovanie dát, čo sa tiež dá spraviť poslaním SMS.

Automatické navyšovanie dát platí pre dátové balíky s 30 dňovou platnosťou a môžete si ho aktivovať zaslaním SMS v tvare „AUTO A“ na číslo 445. Po prečerpaní aktuálneho balíka dát sa vám automaticky aktivuje balík v rovnakej hodnote. Službu si môžete kedykoľvek jednoducho deaktivovať zaslaním SMS v tvare „AUTO D“ na číslo 445.

Obnovenie dát v Paušáloch Plus

V prípade nových Paušálov Plus by to aktuálne malo fungovať tak, že o prečerpaní dát dostupných v rámci fakturačného obdobia budete informovaný SMS správou. Po vyčerpaní dát budú dáta zablokované a v internetovom prehliadači sa vám zobrazí stránka, ktorá vám dá na výber možnosť povoliť jednorazové navyšovanie vášho balíka na internet v mobile po prečerpaní alebo pokračovať v používaní internetu obmedzenou rýchlosťou.

Ak sa nerozhodnete pre žiadnu z týchto možností, vaše dáta budú zastavené do nasledujúceho fakturačného obdobia, preto je prirodzene lepšou možnosťou zvoliť aspoň obmedzenú rýchlosť, ktorá by mala stačiť na bežné surfovanie a posielanie správ cez komunikačné aplikácie. Jednorazové zvýšenie objemu dát o 5 GB stojí v prípade Paušálov Plus 5 €.

O tom, že by toto zvyšovanie dát fungovalo aj cez SMS správu som nenašiel zmienku. V prípade, že taká možnosť existuje, tak na ňu zjavne budete upozornení zo strany Orange po prečerpaní dát. Informácie vždy odporúčam hľadať priamo na oficiálnej stránke operátora, kde je na to podsekcia “Prečerpané dáta“. Prípadne by to malo byť aj v cenníku. Okrem toho zvykne po prečerpaní prísť SMS správa, kde je popísaný aj postup ako dobiť dáta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať