Samsung Galaxy Buds Live

Samsung Galaxy Buds Live: Problém s nabíjaním a možné riešenie

Už dlhší čas patrím k aktívnym používateľom bezdrôtových slúchadiel Samsung Galaxy Buds Live, ktoré používam v kombinácii so smartfónom, sporadicky aj s notebookom. Nie je to úplne najnovší model z ponuky Samsungu, no podarilo sa mi ich zakúpiť za veľmi výhodnú cenu a veľmi som si ich obľúbil.

Nie je toho veľa, čo by som im vytkol, no spôsob ukladania, a celkovo aj prevedenie nabíjacieho puzdra je jednou z týchto vecí. Nejak som sa nad tým ani nezamýšľal, kým sa mi nestalo to, že jedno slúchadlo zrazu nebolo nabité. Obidva pritom boli umiestnené v puzdre, a puzdro samotné som ešte nabíjal cez USB-C kábel. Kontrolka nabíjania svietila presne podľa očakávaní.

Všetky faktory nasvedčovali tomu, že obidva slúchadlá aj krabička pre ich uchovávanie sú pekne nabité naplno. Až do momentu, kedy som sa vybral na cestu a zrazu zistil, že ľavé slúchadlo pípa, čím upozorňuje na nedostatok energie. Otvoril som si preto mobilnú aplikáciu Galaxy Wearable, ktorá to len potvrdila.

Okamžite som si pomyslel, že moje relatívne nové slúchadlá Samsung Galaxy Buds Live majú problém s nabíjaním. Respektíve, že sa pokazila batéria v ľavom slúchadle, ktoré teraz nebude použiteľné.

Diagnostika a hľadanie príčiny

Do nabíjacieho puzdra som vložil obidva slúchadlá a dióda signalizujúca nabíjanie sa normálne rozsvietila. Vybral som ľavé slúchadlo, dióda stále svietila. Vybral som pravé, zhasla. Vložil som len ľavé slúchadlo a nestalo sa nič. Opäť sa teda umocnil môj prvotný dojem, že ide o problém s nabíjacím alebo batériou ľavého slúchadla.

Samsung Galaxy Buds Live
Štvorica pinov, ktoré slúžia na nabíjanie slúchadiel v pudre.

Pustil som sa do bližšieho skúmania nabíjacieho puzdra a po chvíľke mi bolo jasné v čom je vlastne problém. Jeden z dvojice konektorov, takzvaných pinov, ktoré vytvárajú kontakt pre nabíjanie slúchadla bol zaseknutý v plastovej konštrukcii nabíjacieho puzdra. Prečo a ako presne sa to stalo vôbec netuším.

Riešenie problému

Riešenie problému s nabíjaním bolo však veľmi jednoduché. Zaseknutý pin som jemne a veľmi opatrne “vypáčil” tak aby sa vrátil do pôvodnej polohy. Po vložení slúchadla sa teda opäť vytváral požadovaný kontakt a nabíjanie odvtedy prebieha bezproblémovo.

Možno som mal len blbé nešťastie, no na základe tejto skúsenosti by som určite privítal o niečo lepšie spracovanie nabíjacieho mechanizmu. Aj napriek bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds Live stále patria medzi moje obľúbené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať