ADATA SE760

ADATA má v ponuke nový SSD externý disk SE760

ADATA prichádza s novým externým SSD diskom SE760. Označuje ho za štýlový, kompaktný a praktický. Tú časť o štýle, to si musí zhodnotiť každý sám. Inak je to celkom malý externý disk, takže o praktickosti sa škriepiť význam nemá, avšak viac-menej každý externý disk je praktický…no, nejdem to rozoberať.

SSD disk SE760 je vybavený rozhraním USB 3.2 Gen2 Type-C. Ak sa v tom strácate, tak stručne povedané má USB-C port, ktorý je rýchly a spätne kompatibilný až po USB 2.0. Rýchlosť čítania podľa oficiálnych špecifikácií dosahuje až 1000 MB/s. O rýchlosti zápisu nikde ani zmienka…

ADATA uvádza, že v porovnaní s bežným externým pevným diskom (HDD) je až 12-krát rýchlejší, čo znamená, že skopírovanie 10 GB 4K filmu prebehne za približne dvadsať sekúnd.

Spomína ešte aj odolnosť proti nárazom a podporu tradičných operačných systémov, ale aj smartfónov s Androidom a iOS, ako aj herných konzol Xbox One a PlayStation 4. A to je asi tak všetko, čo o novinke nateraz vieme.

SSD disk SE760 bude dostupný v kapacitách 256 GB, 512 GB a 1 TB. Termín dostupnosti a predajné ceny sú tradične otázkou, ako vždy pri prezentáciách produktov ADATA…

https://www.youtube.com/watch?v=kg_DnK0qoe0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať