Ako aktualizovať Google Chrome?

Chrome patrí medzi najpopulárnejšie webové prehliadače. Nebude preto žiadnym prekvapením, že Google tento svoj produkt pravidelne aktualizuje.

Udržiava ho tým v dobrej kondícii, eliminuje nedostatky, no a navyše pridáva vylepšenia, aby ho náhodou niečím nezaskočila konkurencia. Chrome dostáva veľkú aktualizáciu na novú verziu každých 6 týždňov, bezpečnostné záplaty zvyknú prichádzať častejšie.

Za normálnych okolností sa s ani jednou z týchto vecí používatelia nemusia vôbec trápiť. Chrome je totiž postavený na princípe automatickej aktualizácie, ktorá sa vykonáva bez potreby ručného zásahu. 

To však neznamená, že overenie dostupnosti novej verzie sa nedá vykonať ručne. Vec sa má tak, že aktualizácia mohla vyjsť a dokonca je pripravená na inštaláciu, no prehliadač nebol dlhý čas vypnutý a proces sa preto nevykonal. 

Ak vám v Chrome chýba nejaká novinka, tak si rýchlym overením stavu viete zistiť, či sa náhodou nečaká na inštaláciu. Alebo sa len neviete dočkať novej verzie a chcete si overiť jej prípadnú dostupnosť? V obidvoch prípadoch je postup totožný a rovnako jednoduchý.

  • V pravom rohu prehliadača, vedľa adresného riadka, kliknite na symbol troch bodiek.
  • Myšou prejdite na možnosť “Pomocník”, čím sa otvorí dodatočná ponuka.
  • Tam kliknite na “Informácie o prehliadači Google Chrome”.
  • Otvorí sa rozhranie “O prehliadači Chrome”, v ktorom sa okamžite overí dostupnosť aktualizácie.
  • Ak je nová verzia dostupná, tak sa okamžite stiahne a prehliadač vyzve na reštartovanie.
  • V opačnom prípade sa zobrazí informácia “Google Chrome je aktuálny.”.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať