Ako aktualizovať Microsoft Edge?

Používanie najnovšej verzie webového prehliadača je dôležité. Práve cez prehliadač sa totiž stretávame s množstvom pochybného obsahu, ktorý sa snaží zneužiť našu nepozornosť a prítomné zraniteľnosti.

Preto sú aktualizácie, ktoré odstraňujú nedostatky a plátajú zraniteľnosti také dôležité. Okrem toho sa prostredníctvom nových verzií prehliadača k používateľom dostávajú rôzne vylepšenia, nové funkcie a dochádza aj k celkovej optimalizácii.

Nová generácia Microsoft Edge stavia na tom, že ide o moderný prehliadač pre 21. storočie. A moderný webový prehliadač by používateľa nemal otravovať s ručnými aktualizáciami.

Preto sa Microsoft Edge zvykne na novú verziu aktualizovať úplne automaticky. Na druhú stranu, dá sa to vykonať aj ručne. To príde vhod v situácii, kedy sa nevieme dočkať nejakej novinky a jednoducho sa nám nechce čakať. 

Dostupnosť novej verzie si vieme overiť veľmi jednoducho:

  • Klikneme na symbol troch bodiek v pravom rohu vedľa adresného panela.
  • V ponuke prejdeme na možnosť “Pomocník a pripomienky”, čo nám otvorí ďalšiu ponuku.
  • Tu klikneme na možnosť “Informácie o Microsoft Edgei”.
  • Otvorí sa rozhranie “Informácie”, v ktorom dôjde k automatickému vyhľadaniu aktualizácií. 
  • Alternatívne sa do tohto rozhrania vieme dostať tak, že do adresného riadka zadáme “edge://settings/help”.
  • To je vlastne celé. Ak bude dostupná novšia verzia, tak sa rovno nainštaluje. V opačnom prípade nám prehliadač oznámi, že “Microsoft Edge je aktuálny.”.

Tento nový spôsob aktualizácie, ktorý je nezávislý od operačného systému Windows 10 je super. Novinky sa k používateľom dostávajú omnoho rýchlejšie a Microsoft Edge vďaka tomu dokáže konkurovať ostatným prehliadačom. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať