Ako v Microsoft Edge povoliť rozšírenia v režime inkognito?

Nový Microsoft Edge so sebou priniesol kopu vylepšení a zabudovaný prehliadač vo Windows 10 sa tak konečne stal konkurencieschopným riešením.

Vďaka tomu, že Edge stojí na rovnakom podvozku ako populárny Chrome, si používatelia môžu užívať známe rozhranie, prepracované technológie a aj kopu rozšírení.

Nakoľko nová generácia Microsoft Edge vychádza z rovnakých princípov ako Google Chrome, nainštalované rozšírenie štandardne nefungujú v režime súkromného prehliadania – InPrivate.

Je to z toho dôvodu, že rozšírenia, teoreticky a aj prakticky, môžu uchovávať históriu prehliadania a ďalšie identifikačné údaje, čo vlastne neguje celú myšlienku režimu InPrivate.

Niekedy ale potrebujeme weby prezerať v režime inkognito a súčasne by sa nám hodila aj pomoc rozšírení. Pri tvorbe prehliadača sa na túto skutočnosť myslelo. 

Rozšírenia je teda možné povoliť aj pre režim súkromného prehliadania InPrivate. Stačí zamieriť do nastavení prehliadača a túto možnosť aktivovať.

  • Klikneme na symbol troch bodiek v pravom rohu vedľa adresného riadka. Alebo použijeme skratku Alt + F.
  • Z ponuky vyberieme “Rozšírenia”.
  • Alternatívne sa vieme do tohto rozhrania dostať aj tak, že do adresného riadka zadáme “edge://extensions/”.
  • Na rozšírení, ktoré chceme spúšťať v režime inkognito, klikneme na odkaz “Podrobnosti”.
  • Zobrazia sa detaily o danom rozšírení, kde stačí začiarknuť možnosť “Povoliť v režime InPrivate”.
  • Tento postup opakujeme pre všetky rozšírenia, ktoré chceme používať v režime súkromného prehliadania InPrivate.
  • Zmena sa ukladá okamžite, tak hneď po zakliknutí sa môžeme pustiť do prehliadania v režime inkognito aj s našimi rozšíreniami.

Ak by sme chceli rozšírenia po čase opäť blokovať v režime InPrivate, tak postupujeme rovnako, akurát ponuku “Povoliť v režime InPrivate” odčiarkneme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať