Ako spárovať mobil s hodinkami Huawei?

 • Spárovanie smart hodiniek so smartfónom je vo všeobecnosti jednoduché.
 • Hodinky pri prvom zapnutí zvyknú zobraziť potrebné kroky.
 • Problémom to môže byť v prípade, že hodinky kúpite z druhej ruky.

Prepojenie smart hodiniek s mobilom zvykne byt nenáročným úkonom, a to bez ohľadu na značku jedného alebo druhého zariadenia. Väčšinou ide o jednoduché spojenie cez Bluetooth. Týmto procesom obvykle hodinky sprevádzajú dostatočne podrobne a názorne.

Problém môže nastať hlavne vtedy, ak nejde o úplne nové smart hodinky, ale o kúsok zakúpený cez bazár. V tomto prípade hodinky môžu byť nastavené a spojené s mobilom pôvodného majiteľa. Postup pre spárovanie je tradične rovnaký pri všetkých značkách, my si však názorne ukážeme ako spárovať mobil s hodinkami Huawei. Konkrétne s modelom Huawei Watch GT2.

Ako smart hodinky obnoviť do pôvodných nastavení?

Ako prvé sa budeme venovať problematike resetovania smart hodiniek na výrobné nastavenia. To prichádza na rad v momente, kedy ste hodinky kúpili z druhej ruky a predošlý majiteľ ich neodpojil od svojho smartfónu. Jednoduché spárovanie vtedy nemusí byť možné a v nastaveniach by ste túto možnosť hľadali len márne.

V prípade Huawei Watch GT2 je v nastaveniach prítomná možnosť pre odpojenie od spárovaného mobilu, no ako novému majiteľovi vám odporúčam vykonať kompletné obnovenie systému na pôvodné nastavenia, aby sa vymazali všetky predošlé dáta. V prípade, že len prechádzate na nový mobil, môžete využiť aj spomínané zrušenie spárovania.

 • V hodinkách prejdite do nastavení.
 • Kliknite na možnosť Systém.
 • V ponuke by sa mala nachádzať možnosť “Odpojiť”.
 • Práve tu zvoľte.
 • Úkon potvrďte.
 • Hotovo.
 • Hodinky by teraz mali zobrazovať výzvu na spárovanie aj s postupom.

Ak chcete hodinky úplne resetovať a zmazať všetky predošlé dáta, postupujte prakticky rovnako akurát zvoľte možnosť “Resetovať”.

Ako smart hodinky prepojiť s mobilom?

Smart hodinky Huawei sa s mobilom prepájajú cez oficiálnu aplikáciu Huawei Zdravie, prípadne Zdravie. Práve túto možnosť by ste mali využiť, aby ste svoje hodinky mohli využívať naplno so všetkými funkciami, ktoré ponúkajú.

Samozrejme, že po spárovaní môžete hodinky využívať aj bez aktívneho spojenia cez Bluetooth. Platí ale to, že pri najbližšom spojení sa vaše dáta prenesú do aplikácie a o nič neprídete. Na prvé prepojenie tak či tak budete musieť využiť aplikáciu.

A nakoľko asi budete chcieť hodinky využívať so všetkým, čo k tomu patrí, budete ich mať pravidelne spojené s mobilom. Inak sa vám napríklad nebudú zobrazovať upozornenia a prebiehať nebude ani akákoľvek synchronizácia.

 • Aplikáciu Huawei Zdravie si stiahnete z oficiálneho webu Huawei. V obchode Google Play nájdete len starú verziu, ktorá nemusí fungovať. Spôsobené je to tým, že spoločnosť Huawei nemá prístup k službám Google.
 • Zapnite hodinky a uistite sa, že na nich máte zapnutý Bluetooth.
 • Na mobile zapnite aplikáciu Huawei Zdravie a zapnite Bluetooth.
 • V aplikácii Zdravie kliknite v hornom rohu na symbol štyroch bodiek.
 • Z ponuky vyberte možnosť “Pridať”.
 • Aplikácia vyhľadá zariadenia v okolí.
 • V zozname by sa po chvíľke mali objaviť vaše hodinky.
 • Kliknite na túto položku.
 • Podľa potreby si vytvorte konto Huawei ID. Prihláste sa a overte cez SMS kód.
 • Následne by sa malo párovanie dokončiť.
 • Podľa záujmu si zvoľte dodatočné nastavenia pre spôsob aktualizácie či stiahnutie dodatočných aplikácií.
 • Hotovo.
Ako spárovať mobil s hodinkami Huawei

Konto Huawei ID je potrebné kvôli tomu, že práve v ňom sa uchovávajú informácie o pohybových aktivitách a podobne.

Ako alternatívu k ručnému párovaniu môžete využiť naskenovanie QR kódu. Ten sa zobrazuje na hodinkách v rámci obrazovky s informáciami o párovaní. V tomto prípade v aplikácii Huawei Zdravie kliknite na možnosť “Skenovať”, namiesto “Pridať”. Fotoaparátom naskenujte QR kód z hodiniek a postupujte podľa pokynov.

7 comments
 1. Dobrí deň chcem sa spýtať mam hodinky huawej vatch gt2 môžem ich separovať z mobilom Samsung. Ďakujem za odpoveď.

 2. Dobrý deň, nedajú sa mi spárovať hodinky fit 2-nove. Nemôžem prejsť cez overovaní kód, tie puzzle mi stále svietia na červeno. Ďakujem.

 3. Ahojte spracovali sme hodinky s mobilom ale na overenie vždy požaduje buď čísla z nahrávky alebo puzzle ale nikdy nepustí ďalej aj keď je to správne.sms kód ani mail nedostávame.

  1. Zdravím vás,
   nakoľko včera v priebehu pár hodín pribudli dva komentáre s prakticky rovnakým problémom, tak predpokladám, že problém bude na strane Huawei. Možno, že mali preťažené servery alebo niečo podobné. Vyskúšal by som to trochu neskôr. Bol Štedrý deň a mobily aj smart hodinky sú populárnymi darčekmi, takže skutočne mohol byť veľký nápor.

   1. Zdravim,. Kúpil som si Huawei watchgt3 .. spárovanie s mob. Tel . One plus 8T prebehlo úspešne .ale neviem spojazdniť upozornenia .. what’s up , messenger a správy . Hovory fungujú normálne . Oznámenia mám zapnuté …

    1. Zdravím vás, bohužiaľ nemám priamu skúsenosť, takže poradím len také všeobecné veci. Skontrolujte si hlavne, či máte nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie Huawei Zdravie.

     V nastaveniach na mobile potom pozrieť:
     či sú povolené notifikácie pre Huawei Zdravie
     či je povolené, aby aplikácia Huawei Zdravie bežala na pozadí
     či nie je zapnutý režim Nerušiť

     V aplikácii Huawei Zdravie pozrieť:
     či sú povolené notifikácie vo všeobecnosti
     či sú povolené notifikácie z konkrétnych aplikácií

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať