Ako na zdieľanie polohy cez Messenger?

  • Messenger na komunikáciu s priateľmi a známymi používa množstvo ľudí.
  • Aplikácia okrem posielania správ obsahuje aj množstvo doplnkových funkcií.
  • Jednou z nich je aj zdieľanie aktuálnej polohy. To sa môže občas hodiť.

Messenger od Facebooku je skvelým spôsobom ako zostať v kontakte s rodinou, známymi a priateľmi. Veľké percento ľudí má vytvorený účet na Facebooku, a tak na posielanie správ používa aj Messenger.

Táto komunikačná aplikácia toho ale ponúka omnoho viac, než len prosté posielanie správ, GIFov, fotiek či emotikonov. Nachádza sa tu aj zástup rôznych doplnkových funkcií, ktoré síce nemajú každodenné využitie, no vhod prídu v špecifických prípadoch. Je to napríklad posielanie miznúcich správ či zobrazenie upozornení, že niekto si vytvoril screenshot konverzácie.

Medzi takéto príležitostné funkcie patrí aj zdieľanie polohy cez Messenger. Tá príde vhod hlavne v prípade, že sa nachádzate v cudzom meste a protistrane chcete narýchlo poslať presnú polohu, kde vás nájde. Napríklad vás má vyzdvihnúť starý známy alebo sa chcete niekde stretnúť a neviete to presne popísať. Prípadne chcete niekomu expresne potvrdiť, že ste úspešne dorazili do cieľovej destinácie.

Na druhú stranu, určite treba myslieť aj na otázku bezpečnosti. Svoju polohu by ste nemali zdieľať s neznámym kontaktom. Taktiež je dôležité vedieť, že vašu aktuálnu polohu môže príjemca zdieľať prakticky s kýmkoľvek. Jednak ju môže preposlať priamo cez Messenger, no a prezradiť ju môže aj slovne.

Zdieľanie reálnej polohy cez Messenger funguje veľmi presne, veď využíva GPSku smartfónu a základný princíp je identický s navigačnou aplikáciou. Zdieľaná poloha navyše nie je statickým bodom, v reálnom čase sa aktualizuje na základe pohybu vášho smartfónu.

Zabudovaná je tu čiastočná ochrana, v tom zmysle, že aktuálna poloha sa zdieľa nanajvýš po dobu 60 minút od zapnutia funkcie. Prípadne môžete zdieľanie polohy kedykoľvek ukončiť ručne – kliknutím na tlačidlo “Zastaviť zdieľanie”. Pointou je to, aby ste túto možnosť využívali bezpečne a rozumne. Vždy si to poriadne premyslite.

Funkcia na zdieľanie polohy cez Messenger.

Ako cez Messenger zdieľať svoju aktuálnu polohu?

  • V aplikácii Messenger si otvorte konverzáciu s kontaktom, ktorému chcete zazdieľať svoju reálnu polohu.
  • V ľavom dolnom rohu kliknite na symbol štyroch bodiek.
  • Z ponúkaných možností vyberte “Poloha”.
  • Aplikácii povoľte prístup k polohe zariadenia. Napríklad aj jednorazovo, čo je možnosť “Iba tentokrát”.
  • Počkajte, kým aplikácia identifikuje vašu správnu polohu.
  • Kliknite na tlačidlo “Začať zdieľať aktuálnu polohu”.
  • Hotovo.

V prípade, že zdieľanie polohy chcete ukončiť skôr ako pred vypršaním štandardného časového limitu (60 minút), tak v konverzácii pri okienku mapy kliknite na tlačidlo “Zastaviť zdieľanie”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať