messenger blikajúca kamera

Messenger: Čo znamená blikajúca kamera?

  • Messenger patrí medzi najpopulárnejšie komunikačné aplikácie.
  • Obsahuje množstvo funkcií, ktoré spríjemňujú bežné používanie.
  • Patria sem aj rôzne indikátory, napríklad známa blikajúca kamera.
  • Čo presne ale znamená ikona blikajúcej kamery pri chatovaní?

Ak patríte medzi aktívnejších používateľov komunikačných aplikácií, tak vás možno niekedy na smartfóne prekvapila v aplikácii Messenger blikajúca kamera. Tento symbol, respektíve ikona, sa zobrazuje priamo počas aktívnej konverzácie v pravom hornom rohu. Kamera ale bliká len v niektorých prípadoch. Čo za tým vlastne je?

Význam ikony v jej štandardom prevedení, bez blikania, je celkom jasný. Slúži na nadviazanie videohovoru priamo v aplikácii Messenger, a to s kontaktom, pre ktorý máte aktuálne otvorený chat. Naľavo sa zase nachádza ikona telefónneho slúchadla, ktorá slúži na nadviazanie hlasového hovoru. Kedy a prečo ale ikona videhovoru vlastne bliká?

Messenger blikajúca kamera

Facebook Messenger: Blikajúca kamera má jednoduchý význam

Dnes už za tým netreba tým hľadať žiaden prešpekulovaný dôvod. Celé je to o tom, že Messenger sa používateľov snaží vizuálnou formou snaží upozorniť na prítomnosť funkcie, a v tomto prípade aj jej okamžitú dostupnosť.

Blikajúca kamera v Messengeri konkrétne znázorňuje to, že vy aj váš priateľ máte aktuálne otvorenú rovnakú konverzáciu, vy s ním, on s vami, a preto je danom moment dostupná možnosť rýchleho vytvorenia videohovoru. V podstate ide o to, že v tej chvíli existuje najväčšia šanca, že sa priateľovi takpovediac dovoláte.

Vy ste online, kontakt je online a obidvaja máte otvorenú vzájomnú konverzáciu. Všimnúť si to môžete najlepšie na tom, že symbol blikajúcej kamery sa zobrazí hneď ako niekomu napíšete správu a on si prečíta správu.

Messenger tento indikátor označuje aj ako “Instant Video”, čo ale nie je tak celkom presné pomenovanie. Videohovor totiž ani v tomto prípade nie je vytvorený okamžite. Stále platí, že protistrana ho musí autorizovať – Messenger začne vyzváňať a môže sa rozhodnúť, či hovor príjme alebo odmietne.

Ako som spomínal, dnes už je to len o tom, že v danej chvíli máte obidvaja otvorený spoločný chat, takže vtedy je najvyššia šanca, že priateľa zastihnete. Pôvodne to ale bolo trochu inak.

Malo to fungovať inak

Podľa toho, čo Facebook popisoval v roku 2016 pri pridaní funkcie, to malo fungovať trošku inak. Hneď po stlačení na ikonu blikajúcej kamery malo dôjsť k zdieľaniu videa z vášho smartfónu. Protistrana potom mohla zodvihnúť a zdieľať aj video zo svojho smartfónu. Priateľ, ktorému ste začali volať vás teda videl okamžite, vy jeho až po tom, čo zodvihol.

Bohužiaľ, takto to dnes už nefunguje. Respektíve mne sa to nepodarilo replikovať ani po niekoľkých cielených pokusoch. Stále sme skončili len pri klasickom vyzváňaní bez toho, aby niektorá strana videla video skôr, než došlo k stlačeniu tlačidla “Prijať”. Je možné, že správanie funkcie bolo medzičasom upravené kvôli otázne bezpečnosti. To by bolo celkom logické vysvetlenie.

Záver je nasledovný: Mali to byť okamžité hovory, no je to len o tom, že máte otvorený rovnaký chat…

Messenger blikajúca kamera
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať