messenger bez facebooku

Ako používať Messenger bez Facebooku?

V dnešnej dobe sú už sociálne siete často väčšou príťažou než prínosom. Sú preplnené rôznymi nezmyselnými príspevkami, falošnými a úmyselne zavádzajúcimi správami, v komentároch sa namiesto zmysluplnej diskusie vedú vojny a lietajú tu urážky. Preto je celkom pochopiteľné, že niektorí ľudia hľadajú cestu ako dať zbohom aj Facebooku.

V tomto prípade to ale má jeden problém. Mnohí z nás si zvykli na komunikáciu cez aplikáciu Messenger, a tá je bohužiaľ úzko prepojená s Facebookom. Inak povedané, používať Messenger bez Facebooku na prvý pohľad nie je možné, pretože je to všetko pod jedným účtom.

Ono by sa skutočne mohlo zdať, že aplikácia Messenger bez Facebooku nemá vôbec žiaden zmysel, no pravda je tak trochu inde.

Messenger bez účtu na Facebooku

Ak ste s Facebookom začínali niekedy okolo roku 2015, tak si možno pamätáte na to, že aplikáciu Messenger bolo možné používať aj samostatne. Bez Facebook konta. Jedného času jednoducho bolo možné na prihlasovanie používať telefónne číslo. Či to bolo lepšie alebo horšie je na zváženie, ale dlho to nevydržalo.

Dnes sa veci majú tak, že Messenger bez Facebooku oficiálne nie je podporovaný. Má to logiku. Facebook nás chce udržať na svojej sociálnej sieti, a toto je len jeden z dôsledkov jeho snaženia. To ale neznamená, že používať Messenger bez Facebooku skutočne nie je možné. Aj keď, ono je to dosť vecou pohľadu.

V podstate ta to dá dosiahnuť malým trikom, ktorý ale vyžaduje, aby ste si účet na Facebooku vytvorili aspoň dočasne. Celé je to o tom, že si vytvoríte účet, nadviažete kontakty a následne účet na sociálnej sieti Facebook dočasne deaktivujete.

To znamená, že z pohľadu používateľov Facebooku vás nebude možné nájsť, no čo je dôležité pre naše potreby, aplikáciu Messenger budete môcť používať aj naďalej. Toto je skvelá správa pre všetkých tých, ktorí chcú Facebook opustiť, no nechcú stratiť kontakt s ľuďmi cez Messenger.

Navyše ide o deaktiváciu účtu, nie o jeho úplné vymazanie. To znamená, že ak sa po čase rozhodnete, že vám chýbajú príspevky obľúbených priateľov alebo profilov, tak si prístup na sociálnu sieť viete okamžite obnoviť. Toto je jediná možné cesta ako sa prihlásiť na Messenger bez Facebooku.

Ako na to?

Postup som už prezradil vyššie v samotnom vysvetlení toho ako je niečo také vôbec možné. Teraz si v rýchlosti ukážeme celý postup pomocou ktorého, je technicky možné používať Messenger bez Facebooku.

Aj keď treba povedať, že táto formulácia nemusí práve najšťastnejšia. Asi najbližšie k reálnej situácii by bolo niečo ako používanie Messengeru bez aktívneho konta na Facebooku, ale tak nebudeme sa tu ťahať za slovíčka.

Ak by sme na to šli úplne od nuly, tak to celé pozostáva z troch krokov:

 • Vytvorenie účtu na Facebooku.
 • Stiahnutie a prihlásenie sa do aplikácie Messenger.
 • Dočasná deaktivácia účtu na Facebooku.

Ak už máte účet na Facebooku, tak vám vlastne stačí vykonať len bod 3. Deaktivovať si účet a naďalej používať Messenger na udržiavanie kontaktu s priateľmi.

 • Otvorte si Facebook.
 • Prejdite do nastavení.
 • Zvoľte sekciu “Vaše informácie na Facebooku”.
 • Kliknite na možnosť “Deaktivácia a odstránenie”.
 • Označte “Deaktivácia účtu”. Ide o dočasný krok.
 • Kliknite na tlačidlo “Pokračovať v deaktivácii účtu”.
 • Vyberte nejaký z dôvodov prečo konto pozastavujete.
 • A teraz pozor. Dole v sekcii Messenger začiarknite “Používať Messenger naďalej”.
 • Kliknite na “Deaktivovať”.
 • Hotovo.
messenger bez facebooku

V celom postupe je kľúčové to, aby ste zvolili možnosť “Deaktivácia účtu”, čo je dočasný krok, ktorý umožňuje naďalej používať Messenger. Vtedy sa zablokuje účet na sociálnej sieti, skryje sa váš profil, vaše príspevky a fotky. Účet ako taký prechádza do režimu pozastavenia, no po čase si ho môžete obnoviť. Facebook zbohom, Messenger zostáva.

Do Messengera sa prihlasujete pod tým istým účtom čo doteraz. Váš profil na sociálnej sieti Facebook to neobnoví a stále bude deaktivovaný. V prípade, že by ste ho chceli obnoviť, musíte ak spraviť priamo cez web alebo aplikáciu Facebook.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať