odblokovať klávesnicu

Ako odblokovať klávesnicu vo Windows?

Začalo to ako príbeh z filmu. Zaspal na klávesnici. Keď sa prebral, zrazu zistil, že počítač mu nereaguje na žiadne klávesy. Pri každom stlačení sa ozýva zapínanie, no nič viac sa neudeje. Myš funguje v poriadku, klávesnica je zablokovaná. Ako teda odblokovať klávesnicu?

Neviem ako často sa toto vôbec môže stať, no keď sa ku mne tento príbeh dostal, bol som poriadne prekvapený. Až natoľko, že som sa rozhodol zistiť viac, pretože takto náhodne zablokovaná klávesnica znie ako veľmi zaujímavý problém.

Vysvetlenie aj postup ako odblokovať klávesnicu však boli veľmi jednoduché. Tým ako známy zaspal na klávesnici, efektívne držal kláves Shift, čím nevedomky zapol funkciu “Filtrovanie klávesov”. Čokoľvek potom stláčal, Windows to už ignoroval.

Riešenie tejto nečakanej situácie je jednoduché – stačí po dobu približne 8 sekúnd podržať stlačený pravý Shift. Počítať pípne a funkciu pre filtrovanie klávesov vypne. Následne už Windows na vstupy z klávesnice reaguje presne tak, ako má. Ide o jednoduchý postup ako odblokovať klávesnicu.

Samozrejme, že to nemusí fungovať vždy. Príčinou problému môže byť niečo úplne iné, no za pokus to v každom prípade stojí. Jasnými indikátormi sú spomínané pípanie pri stláčaní kláves, ako aj nenápadná ikona stopiek v oblasti hodín na paneli úloh.

TIP: Ako vo Windows 10 zmeniť rozloženie klávesnice?

3 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Ako zmeniť heslo na FB

Ako zmeniť heslo na Facebooku?

Zmeniť heslo na FB je dobré z preventívnych dôvodov. Priam nutné je to v prípade narušenia či neoprávneného vstupu.