Ako odstrániť z fotky objekt? Pomôcť môže online nástroj

  • Na odstránenie objektu z fotky nemusíte hneď využiť profesionálnu pomoc.
  • Dnes už prekvapivo dobre fungujú aj rôzne jednoduché online nástroje.
  • Majú však aj svoju nevýhodu. V bezplatnej verzii zmenšujú rozlíšenie.

Občas sa môže stať, že na inak vydarenej fotke, ktorú by ste si chceli zachovať, sa nachádza neželaný objekt alebo osoba. Napríklad ide o fotografiu z nedávneho výletu, kde ste s priateľmi, no v pozadí sa nachádza neznáma osoba. Priplietla sa do záberu a vy ste si to všimli až keď bolo neskoro. V podstate nejde o žiadnu veľkú tragédiu, no na druhej strane je pochopiteľné, že takáto náhodná osoba trochu kazí celkový dojem z inak skvelej fotky.

Alebo sa na fotke nachádza časť objektu alebo aj celý objekt, ktorý sa tam tak celkom nehodí a pred publikovaním fotky by bolo lepšie jeho odstránenie. Šikovné ruky v kombinácii s Photoshopom dokážu v tomto smere priam zázraky, no nie každý vie s takýmto softvérom pracovať a otravovať známeho kvôli úprave jednej drobnosti asi tiež nebude úplne najlepším riešením. Je tu ešte možnosť kontaktovať šikovného grafika, avšak ten bude chcieť za svoju robotu dostať zaplatené.

Úprava fotky priamo v prehliadači

Je tu však aj zaujímavá a celkom dobre fungujúca možnosť ako odstrániť z fotky objekt svojimi vlastnými silami. No nie tak celkom svojimi vlastnými silami. Skôr s využitím šikovného online pomocníka. Výsledky nie sú úplne garantované, no nakoľko vám na úpravu stačí niekoľko minút a pár pohybov myšou, tak nevidím dôvod, prečo by sa to neoplatilo vyskúšať. Konkrétne mám na mysli online nástroj cleanup.pictures.

Už samotná webová adresa do veľkej miery prezrádza o čo vlastne ide. Na tejto adrese sídli nástroj, pomocou ktorého môžete z fotiek a obrázkov odstrániť neželaný objekt, osobu, text či dokonca drobnú vadu. Na jeho používanie nepotrebujete žiadne zručnosti, zvládne to úplne každý, a práve v tom je veľké čaro celého nástroja.

Natrafil som naň úplnou náhodou a poriadne ma prekvapil svojimi schopnosťami. Na to, že to celé beží online a človek si tu po fotke len “behá gumou” a odstraňuje neduhy, to funguje skutočne až prekvapivo dobre. Niekedy je potrebné neželaný prvok “vygumovať” viackrát po sebe, aby sa dosiahol ten správy efekt, ale inak je to fajn.

Kvalita tohto typu nástrojov bola ešte pred pár rokmi pomerne mizerná. S príchodom možností umelej inteligencie začali fungovať čoraz lepšie. Áno, nie vždy je to úplne ideálne na prvý pokus. Niekedy sa s tým treba trochu vyhrať a to isté miesto nástrojom pre úpravu (guma!) prehnať viackrát.

Celkovo je to ale zaujímavá alternatíva pre jednoduché odstraňovanie neželaných a rušivých prvkov z fotiek. Hlavne keď vezmeme do úvahy, že druhou možnosťou bude ručná úprava vo Photoshope alebo podobnej aplikácií, ktorá sama o sebe stojí nemalé peniaze.

Má to aj svoju nevýhodu

Nevýhodou je to, že v bezplatnej verzii je rozlíšenie fotiek limitované na 720p. Upraviť môžete akúkoľvek veľkú fotku, ale po stiahnutí bude výsledok limitovaný na 720p. Ak chcete výsledok úpravy stiahnuť vo vyššom rozlíšení, tak si musíte zaplatiť 5 dolárov mesačne.

Spomína sa tu ale aj bezplatná trial verzia, takže môžete vyskúšať práve tu. Alebo si najskôr schopnosti nástroja poriadne otestujte bez registrácie a bez platenia, a ak sa vám budú pozdávať tak si zaplaťte jeden mesiac, upravte si všetky fotky a službe dajte zbohom. Vyskúšajte, poriadne si to premyslite a rozhodnite sa.

Ak by už skutočne prišlo na platenie, tak si dajte pozor, aby ste si zvolili mesačnú platbu v dobe jedného mesiaca. Služba cleanup.pictures vás totiž môže zvádzať k lákavejšej ponuke, kedy nárazovo zaplatíte za celý rok 48 dolárov, čo vás bude vychádzať na 4 doláre mesačne.

Na smartfóne možno úplne zadarmo

Za zmienku v tomto kontexte ešte určite stojí aj to, že niektoré smartfóny obsahujú podobnú funkciu pre odstránenie objektov z fotiek priamo v aplikácii Fotky/Galéria. Často sú skryté v rozšírených nastaveniach alebo v sekcii AI.

Nájdete ich napríklad na novších modeloch Samsung Galaxy, Xiaomi, Huawei, a má to napríklad aj môj Poco X3 NFC. Skôr, než si zaplatíte cleanup.pictures, tak si poriadne prezrite možnosti svojho smartfónu. Možno budete príjemne prekvapení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať