Ako vypnúť počasie na paneli úloh vo Windows 10?

Microsoft sa pred časom pustil do ďalšieho vylepšovania rozhrania Windows 10. Na starom dobrom paneli úloh po inštalácii aktualizácie zrazu pribudla sekcia s aktuálnym počasím a prehľadom najnovších správ.

Novinka samozrejme môže byť pomerne užitočná, no nie každému tak celkom vyhovuje. Súčasťou Windows 10 sa stala s vydaním júnových opraných aktualizácií a integrovaná je vo verzii 1909 a novších.

Zobrazenie počasie na paneli úloh je celkom fajn, no problémom je hlavne to, že nový nástroj “Novinky a záujmy” nie je optimalizovaný pre Slovensko.

Počasie zobrazuje pomerne presne, no všetky novinky a správy sú zahraničné. Primárne sú zobrazované správy v anglickom jazyku, ktorých obsah nie je príliš relevantný pre Slovákov. Aby toho nebolo málo, zobrazovanie počasia na paneli úloh si ukrajuje dosť veľa miesta.

Ak teda patríte k ľuďom, ktorým počasie na paneli úloh skôr prekáža než pomáha, tak si môžete veľmi jednoducho vypnúť.

Ide o nenáročný úkon, ktorý sa dá kedykoľvek zvrátiť. V prípade, že by ste si to po čase rozmysleli stačí pár kliknutí a sekciu s počasím a správami vrátite späť.

  • Na panel úloh kliknite pravým tlačidlom myši.
  • V kontextovej ponuke nájdite možnosť “Novinky a záujmy”.
  • Z ponúkaných možností vyberte “Vypnúť”.
  • Hotovo.
  • Panel úloh sa vráti do svojho pôvodného stavu bez počasia.

Sekciu viete vrátiť prakticky rovnakým postupom, akurát treba vybrať možnosť “Zobraziť ikonu a text”. Prípadne môžete zvoliť možnosť “Zobraziť iba ikonu”, no tá nie je príliš praktická. Je až príliš skromná. Nezobrazuje aktuálnu teplotu, iba približný indikátor aktuálneho počasia.

1 comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať