Ako zapnúť tmavý režim vo Firefoxe?

  • Tmavý režim je preferovanou možnosťou pre mnoho používateľov.
  • Dnes ho podporujú jednak operačné systémy, ale aj rôzne aplikácie.
  • Výnimkou nie je ani webový prehliadač Firefox. Stačí pár kliknutí.

Tmavý režim sa v posledných rokoch stal veľmi populárnou voľbou. Časť používateľov si ho zapína na prácu v nočných hodinách, iní ho používajú nonstop, pretože sa im páči viac. Rozhranie odeté do tmavých farieb je dnes už považované prakticky za úplný štandard, ktorý do istej miery definuje modernú aplikáciu.

Možnosť zapnúť rozhranie v čiernej farbe preto nájdeme v nastaveniach operačných systémoch, ale aj v rôznych aplikáciách. Tmavý režim máme napríklad vo Windows 10, v komunikačnej aplikácii Slack, dokonca aj vo webových rozhraniach služieb ako sú YouTube či Facebook.

Krok s dobou držia celkom prirodzene aj webové prehliadače. Nechcú nič riskovať. Veď, čo ak by používatelia prešli ku konkurencii práve preto, že tu nenájdu možnosť využívať tmavý režim. Je to síce drobnosť, no v silne konkurenčnom svete je to veľmi často práve o drobnostiach.

Na náhodu nič nenecháva ani známy webový prehliadač Firefox. Aj ten ponúka priamu možnosť ako používatelia môžu z klasického svetlého prejsť do tmavého režimu. Nie je na tu nutný žiaden komplikovaný zásah, ani inštalácia doplnkov. Všetko je to už zabudované priamo. Tmavý režim vo Firefoxe je otázkou niekoľkých kliknutí.

Tmavý režim vo Firefoxe? Stačí pár kliknutí

Celé to má pod palcom Firefox. To znamená, že tmavý režim si môžete zapnúť prakticky bez ohľadu na to, aký operačný systém používate. Používate Windows 7? Windows 11? macOS alebo dokonca Linux? Je to úplne jedno. Stačí, že máte nainštalovanú novšiu verziu Firefoxu. Ako na to?

  • Spustíme Firefox.
  • V pravom hornom rohu klikneme na symbol troch troch čiar.
  • Z ponúkaných možností vyberieme “Doplnky a témy”.
  • Klikneme na sekciu “Témy vzhľadu”.
  • Klikneme na možnosť “Tmavá”.
  • Na záver klikneme na tlačidlo “Povoliť”.
  • Hotovo. Tmavý režim vo Firefoxe je aktívny.

Do sekcie s potrebnými nastaveniami sa viete dostať aj pomocou klávesovej skratky Ctrl + Shift + A. Takže, ak by sa vám nechcelo klikať, môžete využiť aj túto možnosť.

Tmavý režim vo Firefoxe

Svoje rozhodnutie môžete kedykoľvek zmeniť. Prakticky rovnakým spôsobom sa viete vrátiť k používaniu predvolenej svetlej témy. Jediným rozdielom je to, že namiesto možnosti “Tmavá” kliknete na tlačidlo “Povoliť” pri možnosti “Svetlá”.

Tmavý režim vo Firefoxe

Prípadne môžete zvoliť možnosť “Systémová téma — automatická”. Tá bude reagovať na aktuálne nastavenie systému. To znamená, že ak máte napríklad vo Windows 10 zapnutú svetlú tému, tak svetlý bude aj Firefox. A opačne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať