Ako zrušiť zámok obrazovky na telefóne s Androidom?

Obsah svojho smartfónu môžeme pred neoprávneným prístupom chrániť rôznymi spôsobmi. V začiatkoch sme sa všetci spoliehali na klasický PIN kód, no dnes je možností omnoho viac.

Medzi nimi je vzor, kedy prstom musíme nakresliť požadovaný tvar, no siahnuť môžeme aj po odtlačku či ďalších kreatívnych metódach.

Je to celkom praktická vec, no tak ako všetko, po čase to môže omrzieť. Prihlasovanie vzorom, rovnako ako všetky ochranné procedúry. Niekedy sa proste toho všetkého chceme zbaviť. Zrušiť zámok obrazovky, odstrániť uzamknutie obrazovky a žiť nespútane.

To, že obsah svojho smartfónu by ste mali chrániť vám asi nemusíme pripomínať. V momente, kedy pozeráte na to, ako zrušiť uzamknutie obrazovky na svojom Androide, to asi už budete mať premyslené. Odstrániť sa to dá veľmi jednoducho, stačí nájsť to správne nastavenie.

Chránené prihlasovanie na Android smartfónoch zvykne zastrešovať takzvaný Zámok obrazovky alebo Obrazovka uzamknutia. V skratke ide o to, že pre prístup k obsahu smartfónu je potrebné vykonať overenie totožnosti, inak sa cez úvodnú obrazovku nedostaneme. Jediné čo bez toho máme k dispozícii je aktuálny čas a možnosť vykonať tiesňový hovor. 

Ako na telefóne zrušiť zámok obrazovky?

Pre zrušenie uzamykania smartfónu treba zamieriť do systémových nastavení. V závislosti od konkrétneho smartfónu a verzie Androidu sa postup môže mierne líšiť v detailoch, no základ je prakticky rovnaký.

 • Otvoríme systémovú aplikáciu Nastavenia.
 • Hľadáme sekciu “Zabezpečenie”, “Obrazovka uzamknutia”, “Zámok obrazovky”, “Možnosti prihlasovania”, “Heslá a zabezpečenie” alebo niečo v podobnom duchu.
 • Ak sa dostaneme do správnej sekcie, tak by sme tu mali nájsť rôzne možnosti pre overenie totožnosti pre odblokovanie smartfónu.
 • V tomto konkrétnom prípade hľadáme možnosť “Zámok obrazovky”.
 • Rozklikneme ju a mali by sme nájsť možnosť “Vypnúť zámok obrazovky”.
 • Zmenu potvrdíme a podľa potreby overíme totožnosť.
 • Hotovo.
 • Teraz už odomknutie smartfónu nebude vyžadovať žiadne heslo či odtlačok prsta.
 • Pre upresnenie dodám, že aktivované môžete mať aj ďalšie prihlasovacie metódy, takže môže byť nutné odstrániť aj tie.
1 comment
 1. Dakujm, vasa informacia = Ako zrušiť zámok obrazovky na telefóne s Androidom? = mi Super !
  pomohla, podla tohoto navodu som si aj ja nastavil tablet Android 10, a funguje Tip-Top.
  Este raz DIKY ZA NAVOD !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať