Android alebo iOS: Ktorú platformu preferuje Bill Gates?

Android alebo iOS? Ktorý systém si vybrať? Ktorý z nich je lepší? Večná debata, ktorá sa technologickým svetom ťahá obrazne povedané odnepamäti. Ak vás niekedy zaujímalo ako sa na túto problematiku pozerá Bill Gates, nemusíte chodiť ďalej.

Novinár Andrew Ross Sorkin sa Gatesa počas rozhovoru otvorene opýtal, ktorý mobilný ekosystém vlastne preferuje a používa. Odpoveď síce bola pomerne diplomatická, no preferovanou platformou je predsa len Android.

Gates vysvetlil, že používa smartfón so systémom Android, no nakoľko chce zostať v obraze, často sa zvykne pohrávať aj s iPhonom. Každodenným spoločníkom je však práve Android.

Má to aj svoje bližšie opodstatnenie. Gates vysvetlil, že je to tak jednoducho preto, lebo Android mu ponúka lepšie možnosti spolupráce s operačným systémom Windows a produktami od Microsoftu.

“Niektorí výrobcovia na svoje smartfóny predinštalujú softvér od Microsoftu takým spôsobom, že mi to celé [používanie] zjednodušujú. Sú flexibilnejší v tom ako sa softvér prepája s operačným systémom. Sú to veci, na ktoré som si zvykol…”

Hlavný dôvod spočíva proste v tom, že Gates ako zakladateľ Microsoftu aktívne používa technológie zo svojej stajne. Keďže ekosystém okolo Androidu vytvára lepšiu symbiózu s Windowsom a aplikáciami z dielne Microsoftu, tak každodenne používa Android.

Bill Gates je však človekom, ktorý chce neustále zostať v obraze, takže nie je prekvapením, že občas vytiahne iPhone a poriadne si vyskúša čo je nové. Veď aj samotný rozhovor prebiehal na sociálnej sieti Clubhouse, ktorá je momentálne dostupná len pre iPhone.

Gates fanúšikom Androidu aj v roku 2022

Ukázalo sa, že Bill Gates je fanúšikom Androidu aj po roku od pôvodného rozhovoru. V máji 2022 na sociálnej siete Reddit prebiehalo kolo otázok a odpovedí (AMA – Ask me anything), kde opäť padla aj otázka na preferenciu mobilnej platformy.

Zakladateľ Microsoftu otvorene povedal, že ako svoje každodenné zariadenie používa skladateľný smartfón. Nejde však o Surface Duo 2 z dielne Microsoftu, ale o Samsung Galaxy Z Fold 3. Dodal aj to, že vďaka takejto veľkosti displeja sa bez najmenších problémov dokáže plne zaobísť len s prenosným počítačom a svojim telefónom.

Aký smartfón používa Bill Gates?

Aký telefón používa Bill Gates v roku 2023?

Bill Gates zostal verný tímu Android aj na začiatku roka 2023. Ako prezradil počas 11. kola otázok a odpovedi na Reddite, svoj Samsung Galaxy Z Fold 3 vymenil za novší model.

Aktuálne teda používa Samsung Galaxy Z Fold 4, ktorý mu počas stretnutia daroval výkonný predseda Samsungu, Lee Jae-yong.

Zakladateľ Microsoft dodal, že na Folde prirodzene používa Outlook a množstvo aplikácií z dielne Microsoftu. Rovnako ako v prípade Galaxy Z Fold 3, aj pri štvrtej generácii Gates nepriamo vyzdvihol displej. Konkrétne jeho veľkosť.

Uviedol totiž, že vzhľadom na veľkosť displeja svojho smartfónu nepoužíva žiaden tablet. Vystačí si s prenosným počítačom a telefónom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať