Android alebo iOS: Ktorú platformu preferuje Bill Gates?

Android alebo iOS? Ktorý systém si vybrať? Ktorý z nich je lepší? Večná debata, ktorá sa technologickým svetom ťahá obrazne povedané odnepamäti. Ak vás niekedy zaujímalo ako sa na túto problematiku pozerá Bill Gates, nemusíte chodiť ďalej.

Novinár Andrew Ross Sorkin sa Gatesa počas rozhovoru otvorene opýtal, ktorý mobilný ekosystém vlastne preferuje a používa. Odpoveď síce bola pomerne diplomatická, no preferovanou platformou je predsa len Android.

Gates vysvetlil, že používa smartfón so systémom Android, no nakoľko chce zostať v obraze, často sa zvykne pohrávať aj s iPhonom. Každodenným spoločníkom je však práve Android.

Má to aj svoje bližšie opodstatnenie. Gates vysvetlil, že je to tak jednoducho preto, lebo Android mu ponúka lepšie možnosti spolupráce s operačným systémom Windows a produktami od Microsoftu.

“Niektorí výrobcovia na svoje smartfóny predinštalujú softvér od Microsoftu takým spôsobom, že mi to celé [používanie] zjednodušujú. Sú flexibilnejší v tom ako sa softvér prepája s operačným systémom. Sú to veci, na ktoré som si zvykol…”

Hlavný dôvod spočíva proste v tom, že Gates ako zakladateľ Microsoftu aktívne používa technológie zo svojej stajne. Keďže ekosystém okolo Androidu vytvára lepšiu symbiózu s Windowsom a aplikáciami z dielne Microsoftu, tak každodenne používa Android.

Bill Gates je však človekom, ktorý chce neustále zostať v obraze, takže nie je prekvapením, že občas vytiahne iPhone a poriadne si vyskúša čo je nové. Veď aj samotný rozhovor prebiehal na sociálnej sieti Clubhouse, ktorá je momentálne dostupná len pre iPhone.

Tip: Čo je to vlastne Clubhouse?

Viac o sociálnej sieti Clubhouse sa môžete dozvedieť napríklad v podcaste DOPPELGANGERS, kde sa jej dvojica moderátorov Ondrej Ličko a Matúš Kapusta venuje pomerne obsiahlo:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mohlo by zaujať