aplikacie spotreba mobilne data

Ktoré aplikácie míňajú najviac mobilných dát? Na tieto mená si dajte pozor

Ak nemáte paušál s neobmedzenými mobilnými dátami, tak možno celkom pravidelne riešiť otázku kam sa podeli všetky tie GB. V nastaveniach Obchodu Google Play ste si vypli automatickú aktualizáciu aplikácií, no napriek tomu máte pocit, že sa vaše mobilné dáta míňajú až príliš rýchlo.

Vec sa má proste tak, že dnešné moderné aplikácie dokážu schrúmať poriadne množstvo z dátového balíka. Často si to pritom ani neuvedomujeme. Veľkou pomocou v tomto smere vie byť používanie Wi-Fi pripojenia vždy, keď je to možné, no bezdrôtové pripojenie samozrejme nie je dostupné všade, čo môže byť dosť limitujúce. Ak nechcete siahnuť po väčšom balíčku mobilných dát, tak sa budete musieť pri ich míňaní trochu obmedziť.

Je to o väčšej disciplíne. Možno, že nebudete neustále online, no aspoň budete mať istotu, že nejaké tie MB mobilných dát máte k dispozícii pre potrebné prípady a krízové situácie. Vyriešiť sa to dá napríklad aj nastavením limitu spotreby dát v nastaveniach Androidu, kedy vás smartfón upozorní, že dosiahnutá bola zvolená hranica. Prípadne vám priamo vypne dáta.

Alebo si pozriete ktoré aplikácie míňajú najviac mobilných dát a budete ich používať o čosi striedmejšie. Stav pre svoj konkrétny prípad si viete pozrieť v nastaveniach smartfónu. Väčšinou ide o sekciu Spotreba dát alebo Štatistiky využívania dát. Na základe toho bude mať veľmi presnú predstavu o tom, ktoré aplikácie sú dátovo najhladnejšie.

Sociálne siete a streamovanie obsahu

Pre približnú predstavu by vám mohli stačiť základné štatistiky, ktoré sa na internete zvyknú objavovať dosť často. Najnovšie takýto prehľad zostavil portál BuyMobiles. Pozrel sa na najpopulárnejšie aplikácie, aby odpovedal na otázku, ktoré mobilné aplikácie pri používaní spotrebujú najviac mobilných dát.

Nejaké veľké prekvapenie sa tu diať nebude. Najväčšími žrútmi sú spravidla aplikácie, ktoré pracujú s multimediálnym obsahom. Prehrávanie videí, pozeranie obrázkov na sociálnych sieťach či streamovanie seriálov. Práve toto sú najčastejšie príčiny prečo sa tak rýchlo míňa dátový balíček.

AplikáciaSpotreba dát za hodinuDenná spotreba priemerného používateľa
TikTok840 MB742 MB, 53 minút používania
Instagram720 MB1,74 GB, 145 minút používania
Twitter360 MB870 MB, 145 minút používania
Snapchat160 MB80 MB, 30 minút používania
Facebook100 MB242 MB, 145 minút používania
Amazon Prime3 GB (HD video)3 GB, 60 minút používania
Netflix3 GB (HD video)4 GB, 80 minút používania
YouTube3 GB (HD video)550 MB, 11 minút používania
Spotify40 MB67 MB, 100 minút používania
BBC iPlayer225 MB37,5 MB, 10 minút používania
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať