ChatGPT slovensky vie! Takto si môžete vyskúšať revolučnú umelú inteligenciu

  • Oficiálnu doménu chatgpt sk nenájdete, no nemalo by vás to odradiť.
  • Chatbot ChatGPT slovensky totiž rozumie a veľmi dobre.
  • Dostupný je navyše úplne zadarmo, takže sa nebojte experimentovať.

Umelá inteligencia práve zažíva obrovský boom a zviezť sa chce takmer každý. To, čo ešte pred pár rokmi pripomínalo sci-fi poviedky sa postupne stáva realitou, a to, čo sa pred pár rokmi dialo s Bitcoinom a kryptomenami sa aktuálne prenieslo do novej oblasti. Jednoducho je tu nový ošiaľ.

Prakticky niet dňa, kedy by sme v správach či na sociálnych sieťach nenarazili na ďalšiu senzačnú správu o umelej inteligencii a jej možnom využití, či o tom, ako nás čoskoro pripraví o prácu. Alebo je to správa o vývoji ďalšieho unikátneho chatbota, ktorý všetko zmení a bude úplne iný než tie, ktoré tu máme dnes.

Technologické firmy si nový trend dobre uvedomujú, nechcú riskovať že im náhodou ujde vlka a začínajú sa predbiehať v tom, kto príde s väčšou senzáciou. Slovíčko umelá inteligencia počúvame z každej strany a ľudia sú prirodzene zvedaví, či sa veci skutočne majú tak ako je prezentované. To znamená, že si tieto zázračné nástroje chcú vyskúšať na vlastnej koži.

Napriek tomu, že na trhu je dnes už viacero nástrojov využívajúcich umelú inteligenciu, jedno meno sa stále drží na vrchole a počúvame ho dookola – ChatGPT. Pod týmto názvom pravdepodobne aj vy poznáte konverzačného robota, respektíve AI chatbota. Práve sprístupnenie ChatGPT pre širokú verejnosť v závere roka 2022 odštartovalo celú túto novodobú zlatú horúčku.

Kontakt s umelou inteligenciou má zrazu každý na dosah ruky. A hoci sa v prípade ChatGPT pozeráme “len” na chatbota, teda na nástroj, ktorého hlavným poslaním je odpovedať na zadané otázky a vstupy, to, čo dokáže je pre mnohých priam neuveriteľné.

Dokážete s ním konverzovať, na požiadanie vám napíše básničku, spraví stručné zhrnutie ďalekosiahleho textu, vymyslí nadpisy a osnovy, navrhne témy alebo dokonca pred vás predostrie programovací kód podľa vašich požiadaviek.

ChatGPT ale nie je všemocný, hoci sa to môže zdať. Robí chyby, vymýšľa si, prezentuje veľmi generický obsah a ponúka aj nefungujúci kód. Dokáže byť extrémne nápomocný, no nedá sa mu slepo veriť a veci si treba overovať. Podobne to ale funguje aj pri nás – ľuďoch…

Prezentovaný výstup môžete označiť za nesprávny a požiadať o nové informácie, rovnako tak môžete zadať, že kód obsahuje chybu a ChatGPT sa pokúsi omyl napraviť. Alebo proste kliknite na tlačidlo “Regenerate response”, čo vytvorí novú odpoveď. ChatGPT určite stojí za skúšku. Minimálne preto, aby ste mali aspoň základnú predstavu čo všetko to už dnes dokáže. A možno veľmi rýchlo zistíte, že vám dokáže byť veľkou pomocnou rukou.

ChatGPT slovensky vie!

Občas narážam na to, že ľudia by si to aj chceli vyskúšať, no myslia si, že ChatGPT slovensky nevie, a to je hlavnou prekážkou, prečo sa vlastne nepustili do experimentovania. Opak je pravdou. Síce skutočne nenájdete žiadnu reálnu doménu chatgpt sk a oficiálna stránka vás privíta v angličtine, no to nemení nič na fakte, že ChatGPT po slovensky vie. A to veľmi dobre.

Oficiálny chatbot ChatGPT od spoločnosti OpenAI je dostupný úplne zadarmo a skutočne nič nebráni tomu, aby ste si ho v prípade záujmu vyskúšali a možno aj zostali v nemom úžase aké parádne texty dokáže produkovať. Treba ale povedať, že s tým, ako začal boom umelej inteligencie sa okamžite objavila aj vidina niečo z toho vytrieskať.

Pri ChatGPT sa veci majú tak, že ponúka základnú verziu úplne zadarmo. K dispozícii je ale aj prémiové predplatné, ktoré ponúka prioritný prístup k novým funkciám, okamžitý prístup pri veľkom vyťažení serverov či rýchlejšie generovanie textu. Vy ale potrebujete vedieť to, že ChatGPT slovensky vie aj v bezplatnej verzii a na vyskúšanie nepotrebujete minúť ani jedno €.

Jediné, čo potrebujete spraviť, je prejsť na oficiálnu stránku https://openai.com/blog/chatgpt a registrovať sa tu. Potom sa už môžete pustiť do skúšania prekvapivých možností umelej inteligencie v podaní ChatGPT.

A čo tá slovenčina? Rozhranie a všetko okolo je síce v angličtine, no vaše požiadavky a celú konverzáciu môžete viesť rovno v slovenčine. Otázku alebo požiadavku preto do pripravenej lišty zadajte rovno po slovensky. A vaše dobrodružstvo môže začať!

  • Prejdite na oficiálny web https://openai.com/blog/chatgpt.
  • Zvoľte možnosť “Try ChatGPT”.
  • Vytvorte si účet – možnosť “Sign up”. Zadáva sa e-mail, heslo, meno, priezvisko a dátum narodenia. Teda celkom bežné veci.
  • Jediným zádrheľom tohto celého je to, že sa musíte autorizovať cez SMS kód, ktorý vám príde na vaše telefónne číslo. To môže byť pre mnohých prekážajúce, no ak chcete používať ChatGPT tak sa tomu nevyhnete. Má ísť o mechanizmus, ktorý bojuje proti zneužívaniu prístupu.
  • Po tom, čo si vytvoríte účet sa už len prihláste a skúšajte, čo to tá umelá inteligencia všetko dokáže.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať