ČSOB SmartBanking: Ako je to s push notifikáciami?

  • Push notifikácie na smartfónoch zobrazujú upozornenia a výzvy na akciu.
  • Je to veľmi praktický pomocník, vďaka ktorému sme vždy v obraze.
  • Jedným z miest, kde by sa veľmi hodili sú bankové aplikácie.
  • V aplikácii ČSOB SmartBanking zatiaľ chýbajú, no rok 2022 dáva novú nádej.

Zobrazovanie notifikácií z rôznych mobilných aplikácií obvykle patrí medzi veľmi užitočného pomocníka. Vďaka tejto nenápadnej funkcii vieme byť stále v obraze a podľa potreby reagovať na aktuálne dianie. Ako príklad si môžeme uviesť zobrazenie upozornenia na náhlu zmenu počasia, vydanie nového článku v spravodajstve alebo varovanie, že došlo k náhlemu poklesu ceny akcií.

Zjednodušene povedané, aplikácia, respektíve server v pozadí, nás bez nášho pričinenia o niečom informuje. Bez toho, aby sme mali aplikáciu aktívne spustenú. Proste to sú notifikácie alebo upozornenia, ktoré veľmi dobre poznáme zo svojich smartfónov. Vďaka nim vieme, že sa deje niečo, čo by si zaslúžilo našu pozornosť.

Jednou z oblastí, kde by push notifikácie mali veľkú pridanú hodnotu sú bankové aplikácie. Ako klient ČSOB používam mobilnú aplikáciu ČSOB Smart Banking na značnú časť finančných operácií, ale aj na sledovanie aktuálneho stavu na svojom účte. Aplikáciu používam už dlhý čas, a tak viem, že s push notifikáciami je to v prípade ČSOB SmartBanking biedne.

Ak by ste napríklad v nastaveniach hľadali odpoveď na otázku ako v aplikácií ČSOB SmartBanking push notifikácie, tak by ste nepochodili. Táto možnosť tu proste chýba. Jedinými notifikáciami tohto typu sú informácie o tom, že vykonanie online platby vyžaduje autorizáciu.

Aj o túto vec sa ale stará iná aplikácia od ČSOB, ktorú musíte mať pre pohodlný život nainštalovanú. Je to aplikácia ČSOB Smart Token. Slúži na potvrdenie platby kartou online a na autorizáciu prihlásenia do internetového bankovníctva.

Hlavná banková aplikácia ČSOB SmartBanking žiadne takéto notifikácie do dnešného dňa implementované nemá. Je to veľká škoda, pretože by sa to náramne hodilo hlavne pre zobrazenie pohybov na účte. Ako náhrada za spoplatnené SMSky. Viem, že nie som sám, kto by to privítal. Na facebookovom profile ČSOB sa dajú dohľadať komentáre, ktoré po pridaní push notifikácií o pohyboch na účte volajú prinajmenšom od roku 2019.

2022: Rok plný nádeje

Bohužiaľ, zatiaľ sme sa nedočkali. Raz by sme sa ale dočkať mali. Portál TouchIT.sk ešte v roku 2020 zverejnil článok o vydaní aplikácie novej verzie ČSOB SmartBanking pre smartfóny Huawei, ktoré kvôli americkým sankciám prišli o obchod Google Play. Bez ďalších podrobností píše, že “ČSOB do budúcnosti plánuje integrovať aj push notifikácie”.

Odvtedy ubehli dva roky, do aplikácie pribudli rôzne vylepšenia ako napríklad nákup lístkov na vlaky, uhrádzanie parkovného v systéme ParkDots či prepojenie na správy z portálu Bleskovky. Push notifikácie ale stále chýbajú…

Prekvapivo by sme sa ale mohli dočkať už čoskoro. ČSOB na svojom facebookovom profile totiž v decembri 2021 informovala, že push notifikácie v aplikácii ČSOB SmartBanking sprístupní v roku 2022. Takže si držme prsty, aby sme skutočne dočkali. Veď nechceme zas tak veľa a používanie aplikácia by sa dostalo do úplne iných sfér.

1 comment
  1. csob uplne hrabe na majak, 2024 a ziadne notifikacie o pohybe na ucte. mi mozu tyzden vyberat ucet cez okopirovanu ukradnutu kartu a nikdy by som na to neprisiel, keby som tu aplikaciu neotvoril a nelistoval v nekonecnom zozname mini transakcii.

    a to nevravim o tom, ze dokazu platby kartou zobrazit niekedy az po niekolkych dnoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať