Ctrl + F: Túto kombináciu musíte poznať

Ctrl-F, to je kombinácia klávesov, ktorá je vašim najväčším priateľom pri efektívnom pracovaní s informáciami. Lepšie povedané, pri vyhľadávaní informácií. Bez tejto dvojice sa len veľmi ťažko dá predstaviť pohodlná práca s dokumentami či internetom. Je však až zarážajúce, koľko ľudí vôbec nevie čo kombinácia kláves CTRL a F vlastne robí.

Čo robí Ctrl + F?

Stlačenie kombinácie Ctrl + F vo všeobecnosti vyvolá okno pre vyhľadávanie textu. Zadáte doňho požadovaný výraz, slovo či znaky a funkcia vám nájdete všetky zhody, dokonca ich zvykne farebne vyznačiť. Kombinácia kláves CTRL a F je podporovaná vo webových prehliadačoch či aplikáciách pre prácu s dokumentami, tabuľkami, PDF súbormi a podobne.

Táto funkcia je priamo zabudovaná do konkrétnej aplikácie, čo znamená, že nemusí sťahovať žiadne dodatočné aplikácie. Nájdete ju napríklad v kancelárskych nástrojoch balíka Office, ale aj v bezplatných alternatívach ako OpenOffice, vo všetkých webových prehliadačoch od Chrome až po Brave. Zjednodušene sa dá povedať, že všetko čo pracuje s textom, prípadne obsahuje funkciu vyhľadávania by malo podporovať kombináciu Ctrl + F.

V takzvaných emailových klientoch, teda aplikáciách na prijímanie a posielanie e-mailov, je niekedy na vyhľadávanie určená až trojkombinácia Ctrl+Shift+F. Typickým príkladom je Microsoft Outlook.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
stiahnuť Facebook do PC

Ako stiahnuť Facebook do PC?

Nemusí to vyhovovať úplne každému, no časť používateľov preferuje Facebook ako aplikáciu aj na počítači. Stiahnuť sa dá veľmi jednoducho.