Facebook zoznamka

Facebook zoznamka: Funkcia je dostupná aj na Slovensku. Kde ju hľadať?

Zoznámenie sa s novými ľuďmi môže byť v dnešných časoch pomerne komplikované. Na druhú stranu, sociálne siete sa tešia veľkej popularite, a tak sa rozhodli vstúpiť aj do sveta internetovej zoznamky. V roku 2020 sa na Slovensko dostala oficiálna Facebook zoznamka.

Facebook si všimol, že ľudia trávia v online svete množstvo času a platformy ako Badoo či Tinder sa tešia značnej používateľskej základni. Prečo ľuďom teda neponúknuť rovno zoznamku na Facebooku a udržať ich v rámci svojej vlastnej platformy? A tak nejak vznikol Facebook Dating, respektíve po našom, Facebook Zoznamka.

Známa sociálna sieť túto funkciu prvýkrát prezentovala ešte v roku 2018 na svojej vývojárskej konferencii F8. Odvtedy prechádzala postupným spúšťaním a testovacím obdobím, až kým v septembri 2019 nedošlo k jej oficiálnemu spusteniu v rámci Spojených štátov. Do Európy dorazila až o rok neskôr, konkrétne v októbri 2020.

Facebook zoznamka je oficiálne spustená a podporovaná aj na Slovensku či v Českej republike. Prečo ju teda na svojom Facebooku neviete nájsť? Nuž, je v tom malý háčik.

Len v mobilnej aplikácii pre iOS a Android

Facebook svoju online zoznamovaciu službu síce integroval priamo do sociálnej siete ako ďalšiu z ponúkaných funkcií, no z nejakého dôvodu je dostupná len v mobilnej aplikácii. Vo webovom rozhraní, a teda na počítači, sa oficiálna zoznamka na Facebooku vôbec nezobrazuje.

Funkcia je pritom dostupná úplne bezplatne a keďže ide o vec integrovanú priamo do Facebooku, používa sa veľmi jednoducho. O tom, prečo je dostupná len na mobilných zariadeniach by som musel len špekulovať.

Ďalším obmedzením, ktoré by malo platiť a teoreticky môže spôsobovať že hľadanú ponuku nevidíte, je to, že zoznamka sa zobrazuje len používateľom starším ako 18 rokov.

Kde je teda tá Facebook zoznamka?

  • Na svojom mobile zapnite aplikáciu Facebook.
  • Podľa potreby sa prihláste do svojho účtu.
  • V pravom hornom rohu kliknite na symbol hamburger menu – tri čiary pod sebou.
  • Prejdite k ponuke “Všetky skratky”.
  • Kliknite na symbol srdca s popisom Zoznamka.
  • Postupujte podľa pokynov aplikácie.
  • Pripravte sa na zodpovedanie niekoľkých otázok a vyplnenie informácií o sebe.
  • Hotovo.

Funkcia vám nebude ponúkať vašich aktuálnych priateľov na bližšie zoznámenie, ani nikoho z nich žiadnym spôsobom neupozorní na to, že ste sa do zoznamky pridali.

Z toho čo som videl po technickej stránke je tu používateľsky prívetivé a prehľadné rozhranie, ktoré sa ľahko používa. Takže by ste nemali mať žiaden problém. Aká veľká je používateľská základňa tejto funkcie na Slovensku vám povedať neviem. Bližšie som s tým neexperimentoval.

Čo vám ale viem povedať na 100% je, že na Facebooku nájdete stovky skupín na zoznamovanie pre rôzne vekové skupiny a rôzne mestá či kraje. Ak teda nepochodíte v oficiálnej funkcii Facebook zoznamka, na výber stále máte širokú ponuku možností.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Ako poslať video cez Gmail

Ako poslať video cez Gmail?

Gmail ako väčšia poštových služieb podporuje rôzne formáty súborov. V tomto konkrétnom prípade si ukážeme ako poslať video cez Gmail.