Fotoaparáty Sony je vo Windows 10 možné používať ako webkameru

Vybrané fotoaparáty značky Sony je vo Windows 10 možné používať v úlohe webkamery. Umožňuje to nová bezplatná aplikácia Imaging Edge Webcam, ktorú spoločnosť Sony vydala v týchto dňoch.

Týmto krokom sa pridala medzi ostatných výrobcov, ktorí takúto možnosť ponúkajú. Príkladom je Panasonic so svojim vlastným softvérovým riešením LUMIX Tether for Streaming, Canon s aplikáciou EOS Webcam Utility či Fujifilm s aplikáciou FUJIFILM X Webcam.

Toto dosť netradičné využitie fotoaparátov nabralo na serióznosti práve v časoch takzvanej koronakrízy, kedy značná časť populácie nejakou formou pristúpila k práci z domu. Videokonverzácie a stretnutia v online svete sa stali celkom bežnou vecou.

Aplikácia Imaging Edge Webcam z dielne Sony je zatiaľ dostupná pre Windows 10 v 64-bitovej verzii. O dostupnosti pre ďalšie platformy zatiaľ nie sú dostupné informácie.

Prepojenie fotoaparátov s počítačom prebieha cez káblové pripojenie – USB. V závislosti od konkrétneho modelu je potrebné vykonať rozličné prípravné kroky v nastaveniach fotoaparátu. Sony všetko popisuje na oficiálnej stránke. Celkovo by malo byť podporovaných 35 modelov fotoaparátov Sony.

Pre upresnenie, využívanie fotoaparátov ako webkamery bolo možné už dávno. Špecializované aplikácie od výrobcov to však celé podstatne zjednodušujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať